Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Tudnátok segíteni internetet...

Tudnátok segíteni internetet ajánlani?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az a problémám, hogy most költöztem új albérletbe és 1 hete mobilnetről tolom, mert :

- UPC tulajdoni lap kell, es az nem megoldhato

- Invitel,Flip,Digi Pedig nem elerheto errol a lakcimrol.

Ugy hogy bementem telekomhoz, ahol 30mbites netet tudtak ajanlani havi 7000ftert es azota se jottek meg ki.


De gondolkozom erosen a telenor illetve a vodafone homenet csomagjaim.


Tudnatok segiteni melyik lenne jobb a harom s.ar kozul?:)

Telenor 100GBs net lenne

Vodanal csak 50Gb van

Telekomnal meg 30mbite


Ram jellemzo, hogy sokat jatszok, szedek le tartalmakat, es videokeszieshez is hasznalok anyagokat, youtubeozok rengeteget

Szoval mit gondoltok? Voltatok mar hasonlo cipoben? Mit kellene tennem? Mar nem tudom :(

Esetleg eleg lenne 100 giga egy honapra?:/.



2017. szept. 5. 13:05
 1/9 anonim ***** válasza:

Van egy kis kavarás a számoknál, hiányzik az adatok fele. Nem mindegy hogy 100 GiB adatforgalmat adnak de az lassú, vagy 30 Mbps sebességet de közben kevés adatforgalmat.


A mobilnet multiplayer játékokra nem megfelelő tudtommal, mert hatalmas pinget kapsz.

2017. szept. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy en se nagyon tudom milyen sebessgu netet adnak, mert pl a 30mbs net nincs is fent a telekom oldalan (legalabbis en nem lattam) viszont azt mondtak, hogy csak ennyit tudnak adni.


A telenornal is fent ilyen adat.

[link]

(Vagy csak nagyon vaksi vagyok)


Vodafoneal van csak kiirva, de nyilvan annak a sebesseg eleg jo.

Legalabbis nekem olyan mobilnetem van. De jatekokra meg ilyenekre meg nem hasznaltam, biztos nagyon zabalna a GBokat.


Ezert felek venni ilyen GB-os netet, mert felek, hogy hamar lemegy, vagy mindig azt kell neznem, hogy van - e meg.

De sajnos mar nincs mas otletem :(


Digi usb internetet ismeri valaki esetleg?

2017. szept. 5. 15:00
 3/9 A kérdező kommentje:

Sebesseg*

Telenornal sincs ilyen adat*

2017. szept. 5. 15:01
 4/9 anonim ***** válasza:

Tulajdoni lapot bármikor kérhetsz, bármilyen ingatlanhoz, 5 ezer forintért (ha még nem emelték). Én első körben ezzel próbálkoznék, ha a UPC nagyobb sebességet tud biztosítani, mint a Telekom.


Most láttam Vodafone és Telenor reklámot is, ami korlátlan internetet kínál, relatív baráti áron. A sebbesség nyilván attól függ, hogy a kecóban mennyire megy a 4G. Esetleg én beslattyognék a helyedben mindhárom szolgáltatóhoz és megkérdezném, hogy mit tudnak ajánlani.

2017. szept. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja: földhivatalban adnak ki tulajdoni lapot.
2017. szept. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ügyfélkapuval ingyenes a tulajdoni lap lekérése (az első kettő biztos), de gondolom az a probléma hogy albérlőként ő nem lesz tulajdonos, és a bekötés az kéri hogy az ingatlan tulajának nevére szóljon (?).
2017. szept. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem is upc-m volt még 1 éve albérletben és én a saját nevemre kötöttem a szerződést, szóval szerintem elég nekik a tulajdoni lap.
2017. szept. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A korlátlan mobilnet szinte biztos, hogy a rendeltetésszerű használatra vonatkozik. Ha túlzottan nagy adatforgalmat generálsz, akkor lehet, hogy korlátozzák majd, szerződést, feltételeket olvasd át, mielőtt aláírod!


Mindenképpen vezetékes internetben gondolkodj, ugyanis aki gyors internetet akar, az kábeles (réz, koax, optika) internetet használ. Értsd: fizikailag is kábelen használja laptoppal vagy PC-vel. Tudom, 21. század, ott a wifi, de hiába internetezel wifin, arra a szolgáltató nem vállal garanciát. Túl sok minden befolyásolja és ezek egyikére sincs hatással a szolgáltató. Ettől függetlenül lehet, hogy nálad kvázi ugyanaz lesz wifivel, mint kábelesen, a 30 Mbit röhögve elérhető akár wifin is, de ha mégsem (kb. egy 40%-os csökkenéssel számolhatsz sebességben), akkor IJ.


Mindenképpen UPC vagy Telekom, a Telenort és Vodafone-t felejtsd el.

2017. szept. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszotokat :)

Jár a plusz.

Igen tudom, hogy kilehet kérni és azzal nem is lenne baj, de bérlőként nem akarok belebonyolódni ilyen tulajdoni ügyekbe :)

2017. szept. 8. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!