Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nem tudom kihasználni...

Miért nem tudom kihasználni az internet sávszélességem?

Figyelt kérdés

Most köttettem be az UPC 120Mbps internetcsomagját. Kaptam hozzá egy wifis modemet, 2.4 és 5ghz-t is tud. A telefonom 5ghz-es, speedtest 125Mbps-t mutat. A laptopom nem tudja, csak a 2.4ghz-et, az kb. 45 Mbps-t tud. Vettem bele egy Asus N10 150Mbps wifi usb sticket, kikapcsoltam az eredeti hálókártyát és ezzel is csak 52Mbps-t tud produkálni a gép.


Ha UTP kábelről közvetlenül dugom a gépre a modemet akkor simán megy a 120Mbps gépen is. Miért nem megy wifiről ez a sávszélesség?



2017. szept. 5. 21:10
 1/4 anonim ***** válasza:
USB portsebesség?
2017. szept. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hol tudnám megnézni? Lenovo B560A laptop, I5.
2017. szept. 5. 21:33
 3/4 anonim ***** válasza:

[link]


Portable usb infó, letöltöd, kicsomagolod és elindítod.

2017. szept. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 CspCsj ***** válasza:

Az N10 is 2.4GHz-en megy.

[link]


A 150Mbit az fel-le irány együtt, - kb. 70Mbit lehet a max. optimális esetben. 50Mbit nem is olyan rossz.


Inkább megnézném, hogy kivehető-e a wifi adapter és 5GHz-es modellt próbálnék beszerezni. (esetleg USB csatlakozós 5GHz-est)

[link]

[link]


Bár számolj vele, hogy az 5GHz jóval kisebb hatótávú.

2017. szept. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!