Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Lehetséges valahogy megoldani,...

Lehetséges valahogy megoldani, hogy a modemem külső IP címe FIX maradjon? Szolgáltatónál kell/lehet ezt kérni? Külön kell ilyet rendelni/kifizetni?

Figyelt kérdés

Ugyanis

1.) otthoni eszközt szeretnék kívülről bárhonnan elérni;

2.) egy munkahelyi gépet is el kéne érnem otthonról Távoli Asztalon Keresztül telefonról (így VPN nem jó), azonban a gépet a tűzfalon csak bizonyos IP címek felé szeretném kiengedni, hogy ne legyen támadható, illetéktelen ne lépjen be;


2 nap után sajnos észrevettem egyszercsak, hogy a fent említett 2 műveletből egy sem működik... ja, hát igen, mert az a hülye otthoni IP címem változott =(


Alapvetően nem vagyok informatikus, de nagyon megkönnyítené az életemet, ha ezt a problémát át tudnám hidalni, ÉSPEDIG valahogy fix IP cím szerzésével.


Kell ilyenért külön fizetni, hogy az otthoni T-shitstem szolgáltató ne váltogassa az IP címemet?

Egyáltalán lehet ilyet kérni?


Előre is köszönöm!


2017. szept. 12. 18:32
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Szia!


A fő modem-router típusa - tehát ami a telefonkábelen keresztül van összeköttetésben a T-Home-al: ZTE, ezen belül ZXDSL 931VII


Ennek van publikus IP címéje, megkockáztatom ez még naponta TÖBBSZÖR is változik, hogy csesszék meg!!!


Közben az is eszembe jutott, hogy nem tudom, mennyire módosítható/cserélhető ez a hardver, főképpen gondolom a rajta levő firmware.

Tartok tőle, hogy semennyire, kapásból szerződésszegés, meghurcoltatás, botrány csinálás, stb... Céges bosszúhadjárat, mint annak a rendje... =(


Ez van bekábelezve a tetőtérben.

Innét még levezettek egy kábelt anno, erre megy rá egy második router, hogy az alsó szinteken is meglegyen a WiFi szórás, ill. ha kell, legyen kéznél négy vezetékes port.

Tudom, hogy lehetett volna csak switch ide, vagy csak egy WiFi extender... de így oldották meg anno.

Na, ez a router már cserélve volt egyszer villámkár miatt, de tartok tőle, hogy eredetileg sem a szolgáltatótól volt.


De mindenesetre mivel ez csak egy második router a körben, s nem ez megy ki a publikus net felé, ezért ez gondolom csak egy kitérő a történetben.

2017. szept. 14. 22:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!