Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha szakmát tanulok középiskolá...

Ha szakmát tanulok középiskolába és külső helyen gyakorlatom van, amiért fizetést kapok, ezzel lehet részletre vásárolni, vagy előfizetést kötni valami szolgáltatónál, vagy kevés hozzá?

Figyelt kérdés
2014. máj. 18. 17:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Teljesen esélytelen.
2014. máj. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

attól függ.

hány éves vagy és mennyit kapsz havonta?

18 éves kor alatt sehol nem kötnek veled semmilyen szerződést.

de ha elmúltál 18, és jó kis "zsebpénzt" kapsz, akkor előfordulhat. azaz 10-20 ezernél kinevetnek. de mondjuk ezt sem mindenhol.

áruhitelre lcd tévé - erre nincs esélyed.

de pl. t-mobilnál részletre okostelefon, erre simán. semmiféle papírt nem kérnek, csak aláírod a szerződést, és hűséget vállalsz, de aztán fizetni kell havonta a számlát + részletet. itt semmiféle papírt nem kérnek.


szóval NEM teljesen esélytelen.

2014. máj. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

18 múltam és havi 17ezret kapok papíron.

igazából pont ez a két dolog, ami miatt kérdeztem.

szeretné egy nagy tv-t az xboxhoz, és részletre kevésbé fájna az ára, illetve telefont is szeretnék, szintén részletre. nyílván nem mind a kettőt szeretném, hanem valamelyiket, de akkor jobb esélyeim vannak egy telefon részleténél?

2014. máj. 18. 19:21
 4/9 anonim ***** válasza:

szerintem telefonra tuti, semmilyen papírt nem kérnek.


tv-nél meg az a baj, hogy áruhitel, és azt bankkal kötöd. nem is a tesconak vagy az auchannak fogsz fizetni, hanem a két leggyakoribb a budapest bank és a cetelem.

van is kihelyezett kis "irodájuk" a hiperek sarkaian, ha megfigyeled.

és nekik rendes jövedelemigazolás kell, szóval tuti elhajtanak.

okos telónál amúgy nekem nokiám van, és havi 1700 a részlet 2 évig, mert hűséget is vállaltam. de e felett még 3xxx ft a havidíj.

egy huawei-t is simán megkasz ennyiért, samsung már neccesebb. ja és csak a t-mobile-t ismerem, a kezdetektől náluk vagyunk.

amúgy a hűség miatt hoztam ki 2 hete egy samsung tabletet, amit igaz, hogy újabb 2 évig fizetek, de csak havi 990-be fáj, és mégiscsak samsung!

2014. máj. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Szóval sokban függ a telefontól?

Mert oké, hogy nem egy S5-t vagy egy iPhone 5S-t akarok kihozni (bár utóbbit azért lehet megpróbálnám, bár ott már lehet gond lenne a havi 17), de egy S4 - S4 mini vagy 4S azért jó lenne.

2014. máj. 18. 20:55
 6/9 anonim ***** válasza:

szerintem nem függ a telótól, én csak példaként írtam, hogy az enyém olcsó.

ha nem kérnek papírt a jövedelemről, akkor mindegy, mit hozol ki. bár lehet, hogy van vmi belső szabályzatuk, és mondjuk 100 ezer felett kérnek, ezt nem tudom.


de neten meg tudod nézni a konkrét árlistát, meg a havi részletet is, vagy ha elmész egy bolt előtt, ott papíron is ki van nyomtatva az aktuális árlista és el tudod hozni.

2014. máj. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

érdekes. Z1 compactot néztem, két évig 6000ft 0kezdőrészlettel, bementem, de azt mondták, hogy a bruttó listaár felét ki kell fizetni előlegnek, de erre neten sehol nem hívták fel a figyelmem, sőt már neten majdnem megrendeltem, a személyes adatoknál hagytam abba inkább. szerintetek?

végső esetben édesapámmal beszélek, de nem szívesen kérek tőle szívességet, hogy utána két évig azt hallgassam, hogy ha bármi van, neki kell fizetnie..

2014. máj. 19. 17:42
 8/9 anonim ***** válasza:
az fura, keresgess még máshol is
2014. máj. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
a gond, hogy ez az első számom, kiselsős korom óta, ami ha jól számolok, 12éve ez van, ezért szerenték maradni, illetve én szeretem a t-mobile-t, a párom is náluk van, és lehetne díjcsomagban vele kedvezményesen telefonálni.
2014. máj. 20. 22:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!