Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Megéri Digi-ről Flip-re...

Megéri Digi-ről Flip-re váltani? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A házunkban elérhetővé vált a Flip nevű szolgáltató, és érdekelne, hogy kinek mik a tapasztalatai?


Stabil a net? Nem megy el? Tényleg azt a sebességet kapod, amit ígérnek? +130 Mbit/sec is szalad?


Számolgatom itt a különböző variációkat, mindenképp olcsóbban jönnék ki, mint Digivel, csak nem tudom megéri-e a fúrás faragás, papírmunka stb. Mert ha kimaxolom a Flip szolgáltatásait, akkor 5300 Ft-ot fizetnék (+130Mbit, 2 set-top box) a mostani 4800 Ft helyett, viszont Diginél a 200/100-as net kerülne 5600 Ft-ba a mostani 4800 Ft helyett, viszont csak 1 set-top dobozzal.


Szóval vagy 500 Ft-tal fizetnék többet, vagy 300 Ft-ot spórolnék. Nyilván a 120/10-es net is elég tud lenni, de ha már tudnak adni +130Mbit-et, akkor miért ne.


Nyilván erre a válasz az, hogy nekem kell tudni, hogy megéri-e, de első sorban arra lennék kíváncsi, hogy elégedettek-e azok, akik váltottak? Szolgáltatás minősége, ügyintézés, stb.



2017. szept. 13. 14:55
1 2
 1/20 CspCsj ***** válasza:
100%

Flip a Telekom hálózatát használja.


Hűségidő nélkül pár hónapot kipróbálsz...és ha nem jön be, akkor visszamész.

2017. szept. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Akkor van probléma, ha egy kábelt visznek csak be és a 130Mbit/s sebességből lejön a 3 TV-n nézegetett HD csatorna sávszélessége. Hát nem sok marad internetre...
2017. szept. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Augusztus 1-től vagyok Flip- es.Miután az optika bent volt a lakásban, két és félóra alatt mindennel kész volt a telepítő koléga. Azóta ( másfél hónapja) probléma nélküli. A számhordozás áttérése észrevétlen volt. A net jól és gyorsan működik. A net sebesség : 115/50. A tv kép minősége : nem látható különbség a normál és a HD között( annyira jó). Az ár pedig: 4.000 + 2x300 ( 2db box). Nem 6,000 Ft. Talán ami hátrány , nem lehet rögzíteni, de olvasd el a szolgáltatás ajánlatát.
2017. szept. 14. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
64%
A digi a legjobb szolgáltatás, mi azt akartuk bekottetni az új lakásba, de nem lehetett, ezért.maradt a flip. Net sokszor elmegy, tv is ment már el. Diginel évek óta nem ment el egyszer sem
2017. okt. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:

Kérdezd körbe a Telekomosokat a környéken, hogy szokott-e problémájuk lenni!

Ha nem húzták ki az optikai kábelt akkor szar lesz, nehezen fog elmenni rajta a hd tv csatorna és a net is.

2017. nov. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Még most is jól és olcsón működik a flip. Az ára is csökkent (az ÁFA csökkentés miatt). Tudtommal csak ott szerelik ahol optika van .
2018. febr. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 nora26 válasza:

Nálunk koax kábel van csak a lépcsőházban, most várjuk a visszajelzést a Flip hátsó munkálatos szakembereitől, hogy valóban be lehetne kötni.Digi van nálunk, arról váltanánk. Állítólag így is jó minőséget produkál 2 tv+internet használat mellett.Van esetleg valakinek tapasztalata koax (nem optikai)kábellel történt bekötésről?

Köszönöm a válaszokat! ☺

2018. szept. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:

Folyamatos online jatekra mennyire elegendo a Flip internet?

Rengeteg Hd video megtekintes,film letoltes lenne

2019. márc. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
100%
8-as! Nekem Flippem van és egy pokol vele online játszani. Az elején nem volt ilyen, de most már két hónapja minden nap többször (néha meg egész nap folyamatosan) előfordul, hogy ledob, dis-/reconnectel meccsek közben. Most a legújabb, hogy egy napja amit látok a képernyőmön az már 3 másodperce megtörtént, laggol az enemy stb. stb. Sokszor egy 720p felbontású videónál is várni kell hogy töltsön...
2019. ápr. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:

Sziasztok!

Én nem rég váltottam FLIP-re. Ha UTP-ről megyek a gépre és xbox-ra akkor azt a sebességet kapom, mint amit rendeltem. Az online játék is normálisan megy. Ha wifi-t használok, akkor egy hulladék. Nagyon szar ez a router amit adtak vagy nem tudom mi lehet a baj, de telefonról van h egy youtube video nem tölt be. Legtöbbször jól működik a wifi is , de vannak pillanatok amikor kidobnám a kukába úgy, ahogy van. Amúgy a wifi-t leszámítva egész jó a FLIP. A TV csatornák közötti váltás is gyors, jó minőségű. Az átszerelés kicsit macerás volt, a jelvezetéket (üvegszálas), ami bejön a lakásban csak falon kívűl lehet elvezetni vagy kűlső kábelcsatornában stb szóval nem lehet csak úgy behúzni mert megtörik de ez megéri mivel egy gyors stabil netet kapsz elvileg. Gyors volt az egész átállás (3-4 nap volt ügyintézéssel és átszereléssel együtt).

2019. ápr. 18. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!