Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » "Az az ethernet nem rendelkezi...

"Az az ethernet nem rendelkezik érvényes ip konfigurációval", egy hétig volt netem, most ezt írja. Valaki aki ért hozzá? Mi a baj? Többi lenn.23/L

Figyelt kérdés

Nemrég költöztem be a koleszba, kábellel lehet az internethez csatlakozni a szobákból. Egy hétig működött az internetem, viszont három napja sárga háromszöget jelez, és a fent írt problémát jelzi...


Kipróbáltuk, és másik laptopon működik, csak az enyémen nem.

A rendszergazda többször jött már, de nem hajlandó segíteni, azt mondja nem az ő hatásköre.


Már minden ismerősömet megkérdeztem mit tudnék tenni, de senki nem tud segíteni. Az interneten olvasott dolgokat is kipróbáltam, semmi nem jött be.


Én nem igazán értek a számítógépekhez, internethez... de ha valaki részletesen leírná mit kéne tennem hogy működjön nagyon hálás lennék!

A suli miatt már nagyon kéne a net...


Akinek bármilyen tanácsa van kérem írja le!


Köszönöm!



2017. szept. 19. 19:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia

Milyen operációs rendszer van a gépeden?

Lehet, hogy van beállítva FIX IP cím, de a hálózatra DHCP (automatukis kell) vagy fordírva.


Lehet, hogy a DRIVER-rel (Eszközillesztőprogram) van probléma


(Sajnos csak ilyenkor vagyok fent ezért nem tudok azonnal vissza írni, esetleg írj privátot, hátha előbb észre veszem)

2017. szept. 20. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, írtam privátot, de azért itt is leírom, hátha másnak is hasonló a problémája, vagy másnak is van jó ötlete...


Windows 10 van a gépen, és egy hétig működött az internet, majd egyszer csak már nem... másik laptoppal próbáltuk, azon jó, csak az enyémen nem, de nem értem miért, amikor egy hétig nem volt baja...


Ha valakinek van valami ötlete, illetve kedves első válaszoló ha részletesen leírnád hogy hogyan kell ezeket a beállításokat megcsinálni akkor megpróbálnám!

2017. szept. 21. 16:52
 3/4 anonim ***** válasza:

Nagy valószínűséggel a nethez tudsz kapcsolódni, csak a DNS beállításokkal lehet valami. Próbáld már ki azt, hogy nyitsz egy Parancssort és beírod, hogy


ping 172.217.18.67


...majd nyomsz egy Enter-t a billentyűzeten.


Ha ezt kapod vissza, akkor van net kapcsolatod:


Pinging 172.217.18.67 with 32 bytes of data:

Reply from 172.217.18.67: bytes=32 time=9ms TTL=56

Reply from 172.217.18.67: bytes=32 time=11ms TTL=56

Reply from 172.217.18.67: bytes=32 time=8ms TTL=56

Reply from 172.217.18.67: bytes=32 time=7ms TTL=56


Ping statistics for 172.217.18.67:

Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),

Approximate round trip times in milli-seconds:

Minimum = 7ms, Maximum = 11ms, Average = 8ms


... utána próbáld meg azt beírni, hogy


ping www.google.hu


...és másold be ide az eredményt.

2017. szept. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

...mondjuk a netkapcsolat nélkül nehézkes lesz a másolás, ezt elfelejtettem :D


Szóval elég ha bírod ide, hogy mi a válasz.

Request timeout vagy Reply from...

2017. szept. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!