Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Az alábbi vezetékes hálózatban...

Az alábbi vezetékes hálózatban X gépről milyen IP címen tudom elérni Y gépet? Hol találom meg a teljes? Belső? Hálózatban érvényes IP címét Y gépnek?

Figyelt kérdés

Van egy router, ezen keresztül van X gép az internetre csatlakoztatva. X gép eddig elérte a belső hálózat minden elemét.


A routerről elfogytak a vezetékes portok. Így Y PC le lett kötve róla, a helyére egy 8 portos Cisco switch lett bekötve, majd erre lett Y gép rákötve.

Y gép a jelzése szerint kap IP címet DHCP-n keresztül (pl. a legutóbbi 192.168.1.103 volt). Ez egy másik, a switch-re kötött gépen keresztül meg is pingelhető.


A switch-en kívüli X géppel viszont Y gépet (192.168.1.103) már nem látom.


Mit rontok el?

Rosszul van beállítva a switch, vagy a switch-hez a router?

Hogyan lehetne orvosolni a problémát?


Előre is köszönöm!



#router #számítógép #ethernet #rendszergazda #hálózat #LAN #net #IP-cím #switch #hálózati dolgokkal a kutya sem akar foglalkozni
2017. aug. 9. 17:21
 1/2 anonim ***** válasza:
routeren van olyan beállítás, hogy izolálja az utp-s és wifit hálózatot. vagy akár portonként is.
2017. aug. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

És ezt hol tudom megtalálni ÉS lekapcsolni?

Mik az esélyes angol szakkifejezések, amik után a router menüjében kéne keresnem?

(amúgy marha jó, mert pont a router elérhetőségét nem tudom)


Mert én aztán pont nem izolációt akarok, hanem hogy X gép lássa Y gépet s viszont, akár az egyik a switch-re van kötve, akár nem.

2017. aug. 9. 17:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!