Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » 3 routert szeretnék wifin...

3 routert szeretnék wifin összekötni úgy, hogy legyen net is, de valamiért nem működik. Mi lehet az oka? Részletek lenn!

Figyelt kérdés

Olyan problémám lenne, hogy 3 routert szeretnék wifin keresztül összekapcsolni. Pontosabban hogy a fő router jelét szórja tovább 2 másik router. Mind a 3 router tp-link-es, de más verziók. Mindegyik támogatja a WDS funkciót, be is állítottam mindent.

Van egy modemem , abból megy a kábel az 1. routerbe ( fő router, ip: 192.168.1.1), ennek az SSID-je mondjuk kiscica, pw-je kiskutya , wifi csatorna :4

A 2. router ( ip: 192.168.1.2) beállítottam rajta : DHCP - kikapcsolva , wifi csatorna - 4 ,SSID - kiscica , pw - kiskutya , WDS engedélyezve, és az 1. routerre csatlakozva.

A 3. router (ip: 192.168.1.3) beállítottam rajta : DHCP - kikapcsolva , wifi csatorna - 4 ,SSID - kiscica , pw - kiskutya , WDS engedélyezve, és az 2. routerre csatlakozva.


Ami miatt igazából kellene ez, az a 3. router által "lefedett" területen (legyen ennek a neve mondjuk "dolgozó szoba") lévő laptopok/telefonok internetre való csatlakozása.


A beállítások végeztével a dolgozó szobában a laptopon van internet , azonban mobillal nem tudok csatlakozni a wifire, ha jól selytem akkor nem kap valamiért ip-t, látni látom a wifit, csak csatlakozni nem tud (2. router és fő(1) routerre tud csatlakozni). valamint egy idő után a laptopnál a wifi csatlakozásnál megjelenik (a már nagyon utált ) kis sárga háromszög, miszerint nincs internet ... és meghal a 3. router. Az 1. routeren van internet mindig.


Mi lehet ennek az oka ? Valamit nem jól állítottam be esetleg ? Próbáltam a routereket felcserélni, egy 4. routert betenni az egyik helyére, de semmi nem akar beválni ...



2017. szept. 29. 22:35
 1/5 Telefragger válasza:
Próbáld meg más ssid-vel, pl. kiscica1 kiscica2 ... stb
2017. szept. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a DHCP hiánya miatt van ez. Nincs mi automatikusan kiossza a címeket, de lehet, hogy ilyenkor az 1. router dolga mindez, nem tudom. Még nem próbáltam így összekötni a routeremet a modem-routerrel (szolgáltatótól kaptuk). Na de, mivel a routerem tud ilyet, majd ránézek hogy is megy ez pontosabban és végig zongorázom az összes beállítási lehetőséget, de ez nem most lesz. Ha jutok valamire jelentkezem, ha meg előttem válaszol neked valaki akkor tárgytalan a dolog.
2017. szept. 30. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, sajnos a más SSID-sem oldja meg a problémát. Elvileg ilyenkor csak az 1. routernél kell beállítva lenni a DHCP-nek, mert csak neki szabad osztania IP-t.
2017. szept. 30. 08:05
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor jól gondoltam. Az 1. routernek a beállításai között nézelődj mi a helyzet akkor.
2017. szept. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Most annyit változott még a helyzet ( vagyis arra lettem figyelmes) hogy már a 2. routernél is gond van, beállítok mindent, majd kb 1 óráig - 1 napig (mikor hogy) minden rendben van, de utána ott van a laptopon a kis sárga gáromszög, meg a mobil nem tud csatlakozni. Elvileg pedig mindent jól csináltam.
2017. okt. 2. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!