Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért is franc lassú a Facebook?

Miért is franc lassú a Facebook?

Figyelt kérdés
Telóról sem venné fel egyik szuperszónikus repülőgéppel a sebességet, asztali PC-n 4GB-Rammal, Win7-el, több mint 1Tb-os winyókkal, 3GB-os procival, jó Geforce videókarival, amiben 4GB RAM van, pedig egyenesen élvezhetetlen. Se vírus nincs a gépemen, se más kártevő. Hosszú hónapok óta lassú és egyre gagyibb. Semmi sem fogja le a gépemet csak a Firefox, de az nagyon.Van feltéve egy-két reklámblokkoló, de azokat muszály használni. Ha letiltom őket akkor valamivel gyorsabb, de nem számottevő a változás. Van valami ötletetek Firefoxon belül,hogy mit lenne érdemes beállítani benne,ami esetleg felgyorsíthatná a folyamatot, vagy teljesen felejtős a Firefox manapság? Chrome, Opera, más böngészők frankón mennek, de firefoxhoz vagyok szokva évek óta.Szokjak le róla,vagy valami más baj van itt a háttérben, esetleg nálatok is lassú? Bármilyen ötletet előre is köszönök!!

2017. szept. 30. 18:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Novemberben jön az új kiadás (57) amit új generációnak szánnak a Firefox kiadások közül, arról már cikkeznek hogy kétszer olyan gyors mint a pár hónappal ezelőtti 52-es kiadás. Várd meg hogy hoz-e valami változást.


A probléma amúgy egyértelműen csak nálad áll fenn. Ha bármi gond lenne a facebookkal vagy az elérésével akkor 10 kérdésből 8 arról szólna vég nélkül az oldalon. A 4 giga RAM ma már kevés.

2017. szept. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
#1 Na meg lehet az a 3GB-os processzor is valami furcsa mutáció eredménye.
2017. szept. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
"viperM".. Nem mutáció, csak kerekítve írtam az értéket. Tudom nem egy bomba gépem van, de nehogy már 16GB Ram kell ehhez a tetves Firefoxhoz, bocsánat de mondjátok meg, mi a lóf@aszt csinálnak ezek a Facebookal, vagy általában a számítástechnikában. Itt minden tetves cég azt hiszi,hogy mindenki milliómos manapság és direkt a legdrágább konfigokat vetetik meg az emberekkel,hogy az össze rohadt vasukat is kivegyék a zsebükből.Mikor lesz ennek a szemét tarhálásának és szopat@snak már vége?? Nem szégyellik a mocskos pofájukat?? Hogy számolnak el a pofátlan tróger fejlesztők a lelkiismeretükkel,mikor ilyen irányba fejlesztik az alkalmazásokat.Ahelyett hogy leegyszerűsítenének mindent és arra törekednének,hogy minél kisebb és okosabb rendszerek, alkalmazások és programok legyenek,e helyett batár nagy szarokat készítenek,ami minden erőforrást felzabál a gépen.Valaki mikor rúgja már ezeket seggbe és parancsol megálljt ennek.Nem igaz,hogy ennek minden áron így kell menni.Ne is haragudjatok,de borzasztó nagy szemétség és bosszantó az,hogy örökké szívatják az embereket, mikor tudják hogy manapság telefon,számítógép nélkül senki sem megy semmire.Határtalan pofátlanságnak tartom ezt,amit megengednek maguknak szoftvergyártó és online fejlesztő cégek:(
2017. szept. 30. 18:48
 4/11 anonim ***** válasza:
Tegyél egy próbát a PaleMoon-nal is, van belőle portable is, a legtöbb Firefox addont vagy simán megeszi, vagy van rá alternatíva: [link]
2017. szept. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)ránézek...
2017. szept. 30. 19:13
 6/11 A kérdező kommentje:
Tényleg nem egy űrgépem van, nincs is rá keret,de semmivel nincs panasz. Simán viszi még a legújabb játékokat is, nyilván nem úgy mintha 1 milliós konfigom lenne,de nekem ez a sebesség bőven megfelel. A konvertálások is jók, mind audio és mind videók tekintetében teljesen elfogható.Progizni is tudok vele.Más portálok sem zabálják és lassítják ennyire a gépet, de a Facebook mindent visz rossz értelemben véve sajnos.Ránéztem a firefox dumpokra és ott sincs semmi olyan cucc,ami gyanús lenne,valami gyanús beépülő modul.Szóval nem is értem az egészet komolyan.Azt vettem észre,hogy mióta alátették ezt a közvetlen elérést a develop teammel a firefox alá,azóta totálszar,2014-ben még teljesen frankó volt.Látom nem csak nekem lassú más fórumokon is szétnéztem.Határtalan kérdéskörök és panasz van erre a szar firefoxra és a FB-re is egyaránt.Nem tudom ki mivel nyomja,akinél minden jó,de irigylésreméltó.Köszönöm a segítséget!!:)
2017. szept. 30. 19:22
 7/11 anonim válasza:
Én a tegnapi frissítés óta találom baromi lassúnak a Firefoxot. Nem csak a Facebook, de minden belassult. Jól sikerült ez a frissítés úgy látom.
2017. okt. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
3 GHz-es proci lesz az...
2017. okt. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Milyen processzor van a gépben? mert konkrétan ez számít a legjobban. Hiába jó videókártya még sok ram, ha a processzor gyenge. Nem tudom a 3GB proci alatt mire gondolsz. Esetleg 3GHz? Bár ezzel sem lettünk sokkal okosabbak😀 Én is firefoxhoz voltam szokva de a Chrome sokkal jobb. A Chrome sokkal jobban terheli(kihasználja) a procit és sokkal több ramot eszik, de legalább stabil és gyors. Ha ilyen videókártya van a gépedben akkor gondolom nem egy Intel Celeron procit van mellette :D probaltad már újrarakni a firefoxot? Lehet egy Windows újrarakás sem ártana.
2017. okt. 2. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Igaz, a CCleaner nemrég bukott egyet, de talán már tiszta.

Szóval azt én még lefuttatnám egyszer az újratelepítések előtt.

Az ADWcleaner-t és esetleg a MalwareBytes-t is.

2017. okt. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!