Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért van az, hogy a netem...

Miért van az, hogy a netem 500 Mbit/s -os de ha böngészőből töltök, akkor alig szed 30-cal?

Figyelt kérdés

elvileg kb 60 Mbyte-ot kellene leszednem másodpercenként(ugye a bit átváltás miatt,l amihez osztom 8-cal) (jó oké ez úgyse lesz pont annyi mivel ingadozik), de ha chrome-ban töltök valamit akkor csak 30 Mbit/s körül mozog a letöltésem. Ez miért van?


Ui.:torrent nem megy közben, de egyébként torrentel minden jön maximális sebességgel (seederektől függően)


2017. okt. 3. 19:02
 1/5 anonim ***** válasza:
speedtest.net mit mond? Ide tudod linkelni az eredményét? (Keresd a share result szöveget, a teszt végén)
2017. okt. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

igen írni is akartam, hogy leteszteltem vele és egyébként 500-at mért.. [link]


(pl most mérés közben töltöttem böngészőből és még így is ennyit mért, jah és a gépbe gigabites hálókártya van szóval még az se okozhatna gondot elvileg)

2017. okt. 3. 19:15
 3/5 anonim ***** válasza:
Az adott szervertől is függ ahonnan letöltesz. Lehet onnan nem tudsz a maximális sebességeddel.
2017. okt. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, ez így van! Tökéletes példa rá, hogy Steam-en a játékokat kb 25MB/s-el tölti nálam, Uplay-en pedig 60MB/s-el.
2017. okt. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ezért a szerver a felelős, ahonnan töltöd az adott dolgot. Van, hogy korlátozzák is a letöltés sebességét. Pl. Biztos te is találkoztál már olyan oldallal, ahol két lehetőség van, lassú letöltés és gyors letöltés, A gyorsért persze fizetni kellene és annyit jelent, hogy kihasználhatod a teljes sávszélességed.
2017. okt. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!