Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ez most mégis mi?

Ez most mégis mi?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Két nappal ezelőtt regisztráltam, hosszú idő után újból a Facebookra, mert rájöttem, hogy nagyon megnehezíti az iskolai életemet az, hogy nincs, hogy nem tudok rendesen kommunikálni senkivel amikor beteg vagyok, meg az ilyen alapvető problémák miatt. Szépen regisztráltam is, és egészen konkrétan azon kívül, hogy beállítottam egy profilképet és egy borítóképet, meg belájkoltam néhány oldalt semmit, de tényleg SEMMIT nem csináltam (késő volt, fáradt voltam, az ismerősnek jelölgetést gondoltam holnapra hagyom). Másnap, amikor be akartam jelentkezni, az az üzenet fogadott, hogy valami biztonsági ellenőrzést akar csinálni, töltsek fel egy képet magamról... mondom oké (feltöltöttem a profilképemet, mert igazából az volt az egyetlen, amit csináltam), megtettem, írta, hogy majd értesítenek az ellenőrzést követően, de semmi. Gondoltam jó, megpróbálok belépni megint, mert miért ne, erre az alábbi üzenetet kaptam. Ez mégis mi a jófranc? o.O Mással is történt már ilyen? Most csináltam még egy fiókot, de már nem merek semmit se tenni, nehogy megint letiltsák...

[link]



2017. okt. 10. 18:15
1 2
 1/12 Szirty ***** válasza:

"nem tudok rendesen kommunikálni senkivel amikor beteg vagyok"


Régebben hogyan kommunikáltak az emberek egymással RENDESEN szerinted?

2017. okt. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, hogy kiragadtad a kérdésem lényegét. :D Ha nagyon tudni akarod, egy teljesen más városban élek, mint az osztálytársaim, és nem fogok betegen átutazni több települést is csak azért, hogy elkérhessem a házifeladatot. Arról nem is beszélve, hogy annak köszönhetően, hogy rossz viszonyt ápolok velük, mert egyszerűen antipatikusak számomra és nem nyitok feléjük, csak két osztálytársamnak van meg a telefonszáma, kik közül az egyik már nem is tudom, mikor használta utoljára a Vibert, a másik pedig nem ír vissza és a telefont sem veszi fel, a másikkal is csak egyszer sikerült beszélnem, pedig direkt erre a célra adtam meg nekik a számomat anno.


Update: Az új regisztrációmmal is ezt csinálja. Most ha megint feltöltenék egy képet, valószínűleg újra letiltanák a fiókomat.

[link]

[link]

2017. okt. 10. 20:18
 3/12 anonim ***** válasza:
Milyen facebook ez te? Nekem gyanus hogy valami keylogger kamu helyre akarsz belepni. Mindenfelekeppen futtatnek virus keresest
2017. okt. 11. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ha a Facebook "színére" gondolsz, ezt egy bővitménnyel oldottam meg, a Stylish-szal. Az biztos, hogy nem vírusos, nagyon régóta használom, nem csak Facebookon. A gépemnek semmi baja, na meg telefonról adta be először ezt az oldalt.
2017. okt. 11. 05:33
 5/12 A kérdező kommentje:
Még egy update: most nem küldtem be képet, de azonnal le is tiltott a Facebook. Ugyanazt az oldalt adja be, mint amit a kérdésben küldtem. Ez már komolyan vicces. XD
2017. okt. 11. 05:36
 6/12 Szirty ***** válasza:

"Köszönöm szépen, hogy kiragadtad a kérdésem lényegét."


Persze hogy ez a lényeg, hiszen ha nincs fészbúk vége van a világnak!

2017. okt. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem reagálod kicsit túl a dolgot? :D Mondtam, hogy ISKOLA miatt van rá szükségem, nem azért, hogy csücsörítő szelfiket posztoljak és büszkélkedjek azzal, hogy van ablakom, amikor kiírom, hogy "esik a hó". Már az is bűn, hogy szeretnék egy igenis frappáns alternatívát használatba venni a házi feladat és az órai anyag elkéréséhez? Én kérek bocsánatot, hogy betegségem ellenére szeretnék haladni is az anyaggal...
2017. okt. 11. 13:34
 8/12 anonim ***** válasza:

Nincs a Facebook sugójában olyan fejezet, hogy GYIK. Már ez is gyanus. Aztán én még sohasem hallottam olyanról, hogy a rendes(!) Facebook fényképet(profilfotót) kér a regizés vagy a biztonság ellenőrzése során. Azt viszont el tudom képzelni, hogy egy kamu Facebook-ba akarsz regizni és az illető igy tudja meg a teloszámodat, a fotódat és visszaél vele. Mert ugye hiába küldted el a fotódat is, bizony nem működik. Az igaz Facebookra regizés során nem kérnek profilfotot, azt Te a sikeres regizés után töltheted fel.

Innen induljál ki, ez az oldal nem kamu:

[link]

2017. okt. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Készítettem egy screenshot-ot (igazából kettőt, hogy a teljes oldalt meg tudjam mutatni), amit bead, Stylish nélkül, csak a bejelentkezési adataimat szedtem le róla. Ez a tényleges facebook.com, 100%-ig biztos vagyok benne, hogy ez nem egy kamu weblap. Úgy jutok el erre, hogy amikor beírom az oldal webcímét a keresőbe, beadja azt a Facebook felületet, aminél be lehet jelentkezni/regisztrálni, és mikor megnyomom a "Bejelentkezés" gombot, rögtön ez a felület fogad... "Fiók letiltva"... Kiemelném, hogy a közösségi oldal hivatalos mobil alkalmazásában (amit a hivatalos Google Play Store-ból szedtem le) mutatta nekem azt a funkciót először, hogy meg kéne adnom a képet, nem PC-n. Ergo vírusok, kamu, keylogger oldalak biztosan kizárva. :/

[link]

2017. okt. 11. 21:04
 10/12 A kérdező kommentje:

Egyébként van GYIK, facebook.com/help címen, ezt ott is beadja. Itt jutottam el erre az oldalra, de őszintén szólva már kicsit megijedtem, nem vagyok benne biztos, hogy le kéne fényképeznem az okmányaimat... bár már hallottam arról, hogy bizonyos esetekben mástól is kérte. Szerintetek? :/

[link]

2017. okt. 11. 21:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!