Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Internet elosztás?

Internet elosztás?

Figyelt kérdés
Ugye bejön a net, az átmegy a routeren viszont az összes ethernet kimenet foglalt.Na most azt szeretném hogy az egyik ethernet kábel ami most bemegy az egyik gépbe azt beledugnám egy ethernet elosztóba így ugyan úgy vissza tudom dugni a gépbe viszont tovább tudom vinni az ethernetet még több gépbe. Ez lehetséges? Mit kéne hozzá vennem?

2017. okt. 11. 13:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen lehet, "switch" (ejtsd: szviccs) a megoldás.

Pont úgy működik, mint az elektromos elosztó, azzal az eltéréssel, hogy a villásdugó is egy csatlakozó.

[link]

2017. okt. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Még annyit szeretnék megtudni hogy 30 méter ethernet kábelen nem gyengül a jel?
2017. okt. 11. 13:38
 3/6 Dongaben ***** válasza:
WiFi adapter a számítógéphez nem jöhet szóba? Az is megoldás lehet, ha WiFi-s a modem.
2017. okt. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Pont azért kell mert az nem vált be (baromi messze vagyok a routertől) még 9dbi-s antennát is vettem rá de esélytelen.
2017. okt. 11. 13:48
 5/6 anonim ***** válasza:

switchnél arra kell figyelni, hogy a portjai legalább olyan sebességet tudjanak, mint ami bejön a szolgáltatótól. A legtöbb eszköz csak 100Mbites, erősen meg kell nézni, melyik mit tud, ha pl. gigabites kapcsolat kell.

A router is tartalmaz switch-et, az is használható erre, de az jóval drágább.

2017. okt. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 P.O.C. ***** válasza:
Az ethernet kábel akár 100m is lehet, addig biztosan nem kell aggódni a jel gyengülés miatt.
2017. okt. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!