Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Átvertek egy rendeléssel?

Max0007 kérdése:

Átvertek egy rendeléssel?

Figyelt kérdés
A konzolvilág oldaláról rendeltem egy Mass effect Triology játékot. 5000 ezer forint épp volt pénzem mondom ez úgy is hiányzik meg veszem. A "hirdetésben felszokták tüntetni hogy ha letölthető vagy ha nem. Erre nem volt rá írva hogy letölthető és én azt hittem hogy PC/DVD változat(mert hogy én azt is akartam). Ez mind ma történt 10.11-én. A csomag/doboz bontatlan sértetlen. felhívtam őket hogy ez nekem nem tetszik, nem ezt akartam ha lehetne vissza küldeném esetleg ráfizetéssel vennék valami mást. Válasz: Hát ezt már nem veszik vissza mert ebben egy letöltő kód van ami nem ellenőrizhető. Most komolyan át kell b*szni az embert? Mit tudok tenni?

2017. okt. 11. 15:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
49%

Hát így már sajnos semmit.


Én a helyedben eladnám a kódot, szerintem a rendes ára alatt pár száz forinttal elkelne.

2017. okt. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Na de a doboz amiben benne van a kód. Bontatlan. rá van írva hogy kód van benne ezért nem is bontottam ki. Nekem ez rohadtul nem kell.
2017. okt. 11. 15:10
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Bontatlan terméket indoklás nélkül 3nap vagy netes vásárlás esetén 14 napig kötelesek visszavenni.A bontatlanság zárt csomagolású egészségvédelmi, higiéniai termékek, hang-, képfelvétel, valamint számítógépes szoftver esetében követelhető.
2017. okt. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

[link]


"A lemezen tárolt szerzői művek (CD, DVD), valamint a számítógépes szoftverek esetében akkor nem gyakorolhatjuk elállási jogunkat, ha a csomagolást (védőfóliát) már felbontottuk, hiszen ilyenkor lehetővé válik számunkra a szerzői jogi védelem alá eső termék használata, valamint többszörözése is, amelyért szerzői jogdíjat kellene fizetni. Ha azonban a terméket az elállási határidő alatt az eredeti csomagolásban, felbontatlanul visszaküldjük vagy visszavisszük az eladó üzletébe, az eladó köteles az általunk kifizetett összeget részünkre visszafizetni."


Tehát élj az elállás jogával, ha bontatlan a lemez.

2017. okt. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Általában nem szokták az elállás jogát első körben elfogadni. Ilyenkor a fogyasztóvédelem szó sokat segít.Legjobb ha emailben írsz mert akkor erről van szöveges bizonyítékod is hogy elutasították.
2017. okt. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 gnoomage ***** válasza:
Ha bontatlan vissza küldheted 14 napig. Kötelesek vissza váltani, ha nem akkor fenyegetőzz egy kicsit. Ők se akarnak pereskedni + még igazad is lenne...
2017. okt. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 pinkpancser ***** válasza:
3 napos visszavétel már nem kötelező, bár van ahol megvan a lehetőség. Viszont ha neten rendelted és bontatlan akkor vissza kell venniük, legfeljebb a visszaküldés árát bukod. Az említett fogyasztóvédelem megemlítése hatásos lehet, de szóba hozhatod a békéltető testületet is, netán a homárt, hogy kapjanak egy kis antireklámot.
2017. okt. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Ez mind szép és jó hogy a fogyasztóvédelem a fogyasztó mellett áll. De nekem nincs pénzem ügyvédre ha felakarnám jelenteni őket. De mondom a doboz amiben a kód van bontatlan/sértetlen. Igazából már amikor meg kaptam a levelet akkor gyanakodtam hogy ez miért ilyen vékony de már kíváncsi voltam ezért bontottam ki... Az is biztos hogy többet innen nem rendelek.
2017. okt. 11. 15:49
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
A fogyasztóvédelem ingyen segít, nem is feltétlen arról volt szó, hogy rögtön velük beszélj, csak említsd meg hogy akár hozzájuk is fordulhatsz, amikor közlöd az eladóval, hogy kötelesek visszavenni ilyen esetben is a terméket mivel az bontatlan.
2017. okt. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Há gyerekek beszarok!

A facebook oldalukra írtam egy nem túl kulturált üzenetet amiben leírtam az esetet. FELHÍVTAK xD

Emberünk elmondta hogy félreértés történt mert hogy ők azt hitték hogy nem dobozos letölthető kódot vásároltam (Bár ezt én se értem mire gondolt) ezért nem tudok elállni a vásárlástól. Hát ezt leírtam az üzenetben hogy bontatlna dobozban van a kód és hogy amikor felhívtam őket egy újonccal beszéltem és ő értette félre ezért elnézést kérnek és vissza veszik. Hihetetlen.

2017. okt. 11. 16:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!