Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Előfordulhat, hogy átvertek?...

Előfordulhat, hogy átvertek? (Jófogás)

Figyelt kérdés

A héten rendeltem a jófogásról a kislányomnak egy Disney játékbabát, hozzá sátrat és ágyneműszettet.

Évek óta vásárolok és adok is el a neten, eddig még sohasem volt problémám.


Most viszont nem érkezett meg a csomag. A kérdésemre az eladó kedvesen és azonnal válaszolt, majd később este elküldte a csomagszámot ebben a formában:


Tisztelt X Yné!


Ezúton értesítjük, hogy a DPD Hungária Kft. futára, az Ön által feladni kívánt küldeményért a következo munkanapon, várhatóan 2016-04-20 -n 8-18 óra között érkezik.


A fuvardíj értéke: 1100 Ft, amely a csomag felvételekor a futárnak számla ellenében készpénzben fizetendő.


A megrendelés adatai:

Felvételi cím: X Yné 5X00 Jófogásfalva Deák F. u.21. Számlázási cím: X Yné 5X00 Jófogásfalva Deák F. u.21.

Megadott bankszámlaszám:

Csomagszám: 16407370447345,

Kézbesítési cím: Blablabla


A sikeres felvételt követően a csomagszám alapján a www.dpd.hu oldalon követheti nyomon küldeményét. Utánvétes küldemény esetében, az utánvétösszeg visszautalása a sikeres kézbesítést követő hét munkanapon belül történik meg a megadott bankszámlaszámra.


Üdvözlettel:

DPD Hungária Kft.

1158 Budapest, Késmárk u. 14

Telefon: +36 (1) 501-62-00

E-mail: dpd@dpd.hu


Na most, ezzel az a problémám, hogy egyrészt a csomagkereső értelmezhetetlen adatokat dob ki rá, mint:

05.01.2016 16:11 Debrecen (HU)

Felvétel nem lehetséges

Hiányos, nem megfelelő címzés


Másrészt eddig szó sem volt arról, hogy DPD-vel küldi, postáról beszéltünk. Mindemellett sem a telefonszámom, sem az e-mail címem nem kérte el az eladó, és ha jól tudom - bár lehet, hogy tévedek - de azok nélkül nem is tud futárt rendelni.

Csütörtökön még ránéztem a hirdetéseire, mert gondolkoztam egy másik eladó cuccán is, akkor még minden fent volt, azok a dolgok is, amiket én megrendeltem.

Ma már ezek nem érhetőek el az oldalon.


Sanszos, hogy átvertek? Mert nagyon úgy érzem, bár erről bizonyosságot csak hétfőn tudok szerezni, mikor felhívom a DPD-t, mert hétvégén nincs ügyfélszolgálatuk...


Hozzátenném, elég sok pénzről van szó, ráadásul a kislányom már nagyon-nagyon várta a csomagot...


2016. ápr. 23. 08:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Elég valószínű, ha megnézed a feladót, az már elég árulkodó, hiszen nincs olyan hogy jófogásfalva.
2016. ápr. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Kedves első, köszi a választ... a Jófogásfalvát, és az egyéb adatokat a DPD-s levélben természetesen én írtam át az eredetiről, hiszen ugye senki személyes adatait nem akarom kiadni...
2016. ápr. 23. 08:46
 3/3 anonim ***** válasza:
Attól, hogy nem a te telefonszámod és emailcímed van megadva még lehet futárt rendelni, én többször is így csináltam. Ezt mi nem tudjuk, hogy átvertek e vagy sem az eladóval beszélj. Mond meg neki, hogy ez a csomagszám rossz. Valószínű, hogy rossz címet adott meg és a futár nem tudta felvenni a csomagot. Ha idővel sem érkezik a csomag, mond meg neki, hogy feljelented. többet nem tudsz tenni
2016. ápr. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!