Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan tudok két routert...

Hogyan tudok két routert összekapcsolni, hogy teljesen lefedje a lakást a WiFi jel?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon vastag falak vannak és hiába van a lakás közepén a router, a szobában már lassú a net.


Router 1: Tenda F300

Router 2: Tenda W316R


Azt szeretném, hogy a Router 1 (2 antennás) legyen a fő forrás, ebbe érkezik a net kábelen, a Router 2-t pedig szeretném bevinni kábelen keresztül a szobámba hogy ott WiFiként tudjam használni. Vezetékes netre nincs szükségem mert csak mobilon és laptopon használok internetet.


Követtem a lenti link utasításait is de soha nem sikerült:


[link]


Miután kikapcsoltam a DHCP-t, teljesen elment a net a 2-es routeren, még a konfig oldal se jött be csak reset után.


Rossz helyre dugtam esetleg valamit, vagy valami elkerülte a figyelmemet a beállítások során?


Köszi szépen előre is a segítséget.



2017. okt. 13. 12:46
 1/4 A kérdező kommentje:

kifelejtettem hogy DIGI internetem van, a leggyorsabb csomag

meg kell esetleg adni a második routeren is a szerződéses jelszót valahol?

van a lakásban egy asztali számítógép, azon keresztül tudom beállítani az 1-es routert, a 2-es routert pedig mobilon tudom wifin keresztül

2017. okt. 13. 12:58
 2/4 anonim ***** válasza:

az első ruter Wan-ba megya net,

azt beállítod pppoe stb. wifit levéded.

Aztán a Lan 1-es csatlakozóból viszed a hátsószobai ruter Wan-jába!

A hátsószoba rutert beállítod NEM pppoe-ra hanem Automatikus ip-re (természetesen mindezt kábellel tedd NE wifin keresztűl!)

Aztán a hátsó szobai ruter wifijét is levéded..

Én a helyedbe más más SSID-t adnék mind2nek de te dolgod..


minden esetre ettől a márkától NE várd a Gigabitet sőt még a 200 Mbps se...


Ha van egy újabb laptopod aminek 400+Mbps a wifije.. 100-nak is örűlhetsz. (NE legyen így de majd meglátod..)

2017. okt. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Majdnem jó. Először is 2. router reset, aztán ha az 1. routered IP-je az, hogy 192.168.1.1, akkor a 2. router ip-jének állíts be fixen 192.168.1.2-t (ne dhcp-ről kapja), ezután a konfig oldala a [link] címen lesz elérhető. Ha megvagy, kapcsold ki rajta a dhcp-t. Ezután router 1 és router kettő, LAN1-es portjait kötöd össze! A 2. routered ezután gyakorlatilag Access Point-ként fog működni ...és ennyi. Legyen más neve a két wifi AP-nak, mert nem tudják a wifi roamingot.
2017. okt. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, sikerült!
2017. okt. 17. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!