Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Aliexpress elállás?

Aliexpress elállás?

Figyelt kérdés
Kb. 3 hónapja rendeltem egy eszközt Aliexpressről 110$-ért és rossz csomagot kaptam. A +27% ÁFÁ-t kifizettem utána, viszont az átvett csomag valódi összege csak 40$ körül volt. Úgy állapodtunk meg az eladóval, hogy elküldi az általam eredetileg megrendelt terméket, de csak 40$-t kell fizetnem, így olyan mintha mindkét terméket megvettem volna (ami nem baj, amúgy is meg szerettem volna venni mindkettőt). Írtam neki, hogy ha lehet GIFT-ként küldje, mert úgy ez után nem kellene kifizetnem plusz összeget, amibe bele is ment. Viszont közben kiderült, hogy nem úgy küldték el, tehát nagy rá az esély, hogy ez után is fizethetek (teljesen jogosan). Az lenne a kérdésem, hogy ha ezt csak az értesítés után kb. 1 hónappal tudom megtenni, az mennyire probléma? Vagy esetleg el lehet állni a rendeléstől? Ha nem, akkor mi lesz ha nem tudom kifizetni? Adnak haladékot?

2017. okt. 21. 21:38
 1/1 Mr. V. ***** válasza:

Ha az országban bent van és "vámolásra vár" címszóval van ellátva, akkor az oldal védelme csak addig szól, amíg a szállítási határidő letelik. Ha a "békéltetőket" megkeresed, akkor ők 7-10 napot adnak, hogy változzon a csomag státusza. Amennyiben nem változik, ők mossák kezeiket, hiszen a csomag a te országodban van, intézd te, hogy megkapd... és utalják a lóvét az eladónak.


Nem lett volna szabad egyezkedned a vevővel, max a "békéltetőkön" keresztül. Tehát lefotózod a csomagot, hogy mi van benne és azt elküldöd nekik azzal, hogy visszafizetést kérsz, vagy másik terméket, stb.


A vámon a kiküldött papírok alapján 1-2 hétig tartják ott a csomagot, ha addig nem keresed őket (akár fals számlával vagy bármilyen módon), akkor vissza a feladónak "nem kereste" jelzéssel.


A rendeléstől addig lehet elállni, amíg "processing" állapotban van, azaz még nem adták postára.

2017. okt. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!