Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A DNS kiszolgáló nem válaszol,...

A DNS kiszolgáló nem válaszol, mi a gond?

Figyelt kérdés

Telekomnál vagyunk, nem mondom azt hogy vihar lenne nostanába, de azért fúj a szél kellőképpen.

Kb 5 percenként elmegy a net, hiba: A DNS kiszolgáló nem válaszol. Körbe kérdeztem 1-2 embert, hogy ki milyen szolgáltatónál van.. az egyik ismerősünk is Telekomos, 5 utcával lakik odébb és neki még egyszer se ment el a net. Nekem tegnap (2017.10.22) kb 15x fixen elment a net. Mit lehetne tenni? Érdekes, ismerős is Telekomos és neki jó, mi is azok vagyunk és rossz..


2017. okt. 23. 13:33
 1/6 A kérdező kommentje:
Első sorhoz pótlásként: Azért írtam hogy fúj a szél, mert lehet hogy kint a vezetékeket b*sztatja és ez lehet a gond. De akkor másnak is elmenne, nem csak nekünk.
2017. okt. 23. 13:34
 2/6 anonim ***** válasza:

Ilyen esetben már jobb a szolgáltatót felkeresni. Egyébként megpróbálhtsz más DNS szervert használni, pl. a google publikus címe a 8.8.8.8. Itt kell megadni:

[link]


Ha ettől megjavul, akkor egyszerűen nem érhető el vmiért a szolgáltató DNS szervere, de lehet hogy csak rosszul írja ki a hibát és valamilyen más probléma van.

2017. okt. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Amit küldtél, ezt a panelt hol tudom elérni a számítógépbe pontosan?
2017. okt. 23. 15:27
 4/6 anonim ***** válasza:

Vezérlőpult-->Hálózati és megosztási központ. Ott nekem kékkel írva, hogy "Ethernet". A megjelenő ablakban epdig Tulajdonságok.


De lehet, hogy az óra melletti hálózati ikonról könnyebben eléred, csak nekem az le van tiltva és nem látom.

2017. okt. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Egyenlőre nincs gond, de már olvastam olyant hogy valaki a Google 8.8.8.8 féle akármit használta, de nem volt jó neki ugyanúgy. Remélem nekem nem lesz ilyen gondom.
2017. okt. 23. 16:33
 6/6 A kérdező kommentje:
Amint leírtam hogy még nincs gond egyenlőre, rá 1,5 percel el is ment a net. -.-
2017. okt. 23. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!