Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi lehet a gond, ha a DNS...

Mi lehet a gond, ha a DNS kiszolgáló nem válaszol, de van internetkapcsolat?

Figyelt kérdés

Ez egy laptop windows 7-tel. Wifi hálózatra kell csatlakozni. Sikerül is, kijelzi, h. él a kapcsolat, torrent letöltés is üzemel. De egyik böngésző és chat program sem működik. A 105-ös DNS kiszolgálóval kapcsolatos hibát jelzi ki. Amikor meg nem akkor a 118-as túl sokáig nem válaszolt hibát. Mondom közben van wifi kapcsolat. Mit kellene átállítanom? 

Ja igen, a gépem semmilyen külső hardwert nem használ ahhoz, hogy vezeték nélküli hálózatra csatlakozzon.



#számítógép #wifi #internet-kapcsolat
2013. jan. 11. 21:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
43%

beírod a hálózati átjáronak a címét ez általában 192.168.1.1

és ott pedig WAN menü pont ott ha nem vagy csatlakozva akkor

csatlakoz ha kell jelszó és felhasználó név írd be ha meg nem tudod felhívod az internet szolgáltatódat és megkérdezed tőle mert hát tudod hogy milyen néven veted meg a netet :D

2013. jan. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
8%
be van fizetve az internet?
2013. jan. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
8%
Ha nem tudnád akkor a hálózati átjáró címét a böngészőbe kell beírni
2013. jan. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

A kérdésben benne van, hogy a torrent letöltés megy, vagyis a kapcsolat maga elvileg rendben van, csak a névfeloldással vannak gondok.


Egy megoldás lehet, ha a Google névszervereit állítod be a szolgáltató címe helyett.

(Most ha van neted ott megtalálod hogy kell, a Google 2 névszerver 8.8.8.8 8.8.4.4, bár a másodikban most annyira nem vagyok biztos.)

Hátha ez megoldja, ha valóban csak a névszerverek haltak meg.

2013. jan. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Ez egy koleszban fogható wifi, nyilvános, tehát nincs semmilyen internet szolgáltató ahova fizetnem kéne. Köszönöm első, sajna nem oldotta meg: 324-es hiba empty response.

És igen elvileg a névfeloldással vannak gondok: error name not resolved. Hacsak nem hazudik a gép. :) Az utolsó egy zseni.

Sajnos nem elég pontos nekem a leírás, hogy hol tudom a google névszervereit megadni.

Egyébként érdekes mert úgy néz ki, mintha pár pillanat múlva betöltené az adott oldalt, és mintha hirtelen leblokkolná, majd jön a hibaképernyő. Tehát van vmi adatforgalom a böngészőnél is.

A hibaforrás a szöveg szerint: vagy nem tudja a nevet leforditani - de számokat se tudta az a baj, amiket eddig próbáltunk; vagy netkapcsolat hiánya - ez nem áll fenn; vagy rosszul konfigurált hálózat; vagy nem válaszoló szerver - ez se korrekt mert semelyik oldal nem válaszol; vagy a tűzfal megakadályozza - a torrentmegosztásnak viszont nem jelent problémát semmi ilyesmi, tehát sztem ez sem gond.

2013. jan. 12. 09:21
 6/15 A kérdező kommentje:
Azt is ajánlja, hogy ellenőrizzem a DNS beállításait - csak ezt nem csináltam még meg. De azt már nem írja le, hogy hogy kell ezt megtenni. Kész őrület ez a windows.
2013. jan. 12. 09:40
 7/15 anonim ***** válasza:

Így távolról az a baj, hogy ez nehéz.


Egyrészt a DNS kézi beállítást ha megcsináltad és nem megy akkor sem, akkor ott lehet valami korlátozás is van betéve. (Kolikban szokott lenni.)

Bár az mondjuk vicces, hogy a torrent meg pont megy.

2013. jan. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Régi kérdés, de hátha segít másnak is.


A DNS kiszolgáló címet (pl. google ipv4 8.8.8.8 és 8.8.4.4; ipv6 2001:4860:4860::8888 és 2001:4860:4860::8844) kell megadni manuálisan a hálózati kapcsolat tulajdonságainál.


A torrent azért működött, mert ott IP címekre csatlakozik, tehát nincs szükségre névfeloldásra.

2013. dec. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nem ezért vicces, hanem mert koli, ahol azt kifejezetten tiltani szokták.
2013. dec. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"Ez egy koleszban fogható wifi"

Szerintem nem a koli wifije, csak ott is rá tudnak csatlakozni

2013. dec. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!