Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Elegem van a Google-ból,...

Elegem van a Google-ból, milyen alternatív kereső van ami valóban releváns találatokat ad?

Figyelt kérdés

Sokszor van az hogy nem azokat az oldalakat dobja ki amiket szerettem volna vagy egyszerűen nem lehet azt az infót megtalálni amit szeretnék mert a specifikus infóra vonatkozó infót "elnyomják" a népszerű oldalak.

Példa.

A csendes óceáni Henderson szigetről szerettem volna olvasni de MINDEN találat olyan hírt dob ki hogy elárasztja a szemét ezt a szigetet.

Ok értem én de hiába lapoztam oldalakon keresztül egyszerűen nem találtam áltslános leírást róla.

Elegem van a g-ból.

Milyen alternatív keresőt tudnátok ajánlani?


2017. okt. 29. 09:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Gondolom egyszerűbb kérdést feltenni mint magad megkeresni a választ.


Ha én beírom azt hogy "Henderson Island", akkor az első két találat, az általános leírás


Most ha ez a kettő nem tetszik, akkor használhatod à Google-be épített "exclude" tage-et. Ha olyat szeretnél keresni hogy Henderson Island, de nem szeretnéd a szeméttel kapcsolatos híreket hallani, akkor így írd be : "Henderson Island -plastic". Így a Henderson szigetre keres rá, de azokat a találatokat, amelyekben a "műanyag" szó van, azokat leveszi.


Tl/dr: nem a kereső szar, te nem tudod használni

2017. okt. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Pedig a Google:

[link]

első találata a Wikipedia:

[link]

ami egy általános leírás, a második találata:

[link]

is az.


Miért vannak a szemetes cikkek? Mert a Google a sziget szó miatt elsődlegesen a magyar nyelvű cikkekre keres és a szemetes hírekből - amit a média felkapott - több van, mint az általános leírás egy lakatlan (szóval jelentéktelen) szigetről.


De ott a duckduckgo:

[link]

vagy a Bing:

[link]

a Yandex (ami még inkább irreleváns találatokat ad):

[link]

2017. okt. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Google.

Csak szólok, hogy a google súlyozottan figyelembe veszi a találtai lista összeállításakor

- A te általad korábban indított kereséseket

- a te általad korábban a találati listából kattintott linkeket

- a te nyelvi környezetedből, országodból indított kereséseket és kattintásokat

Tudomásom szerint a google az egyetlen kereső, amelyik europára is optimalizál, és esetleg még magyarul is tud.


Amúgy:

Yahoo, Bing, Webcrawler, Lycos, Search, Yandex

2017. okt. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Zárom a kérdést.
2017. okt. 29. 11:23
 5/5 Lacikiss válasza:
A Google azokat helyezi előre, akik fizetnek....és ez nem vicc. Valóban, nagyon nehéz ott bármit is megtalálni. Én a Yandex-et használom...
2017. nov. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!