Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » . Exe vírus felugró böngészős...

. Exe vírus felugró böngészős ablakból vagy hírdetésből?

Figyelt kérdés
A mai napon igen kétes oldalakon jártam, sok volt a hírdetés és a felugró szarság. Nem sokkal utána jelzett a windows defender, hogy a Microsoft Edge cache mappájában súlyos trójai faló van. Leszedtem egy vírusirtót, mert frissen telepítettem újra a gépem, az is megtalálta és leszedtem. Létezik ilyen hogy egy vírusos .exe fájlt ment le a gépemre tudtom nélkül? Ezek csinálnak addig valamit amíg meg nem nyitom őket?

2017. nov. 1. 23:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Hogyne. Nem kell semmit sem tenned, mert vannak olyan scriptek, melyekkel gyakorlatilag csak azzal, hogy behoztad a weboldal címét, máris rákerül a vírus a gépedre. Az Avast vírusirtó ezeket hatékonyan kezeli, még a letöltődés előtt megállítja őket.
2017. nov. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És ezeket nekem nem is kell futtatnom? Tudtommal egy exe fájlnak én mondom meg mikor induljon el
2017. nov. 1. 23:47
 3/4 A kérdező kommentje:
Úgy értem fejtenek ki valami hatást a gépemre, ha csak úgy vannak és nem nyitom meg őket?
2017. nov. 1. 23:50
 4/4 anonim ***** válasza:
Természetesen fejthetnek. Te is el tudod indítani, de egy script segítségével az indulás köthető a rendszer indításához, vagy akár a letöltés befejeződéséhez is. Manapság elég nagy butaság vírusírtó nélkül lenni. Ha tanácsolhatom, máskor az elsők között legyen egy megbízható vírusírtó
2017. nov. 2. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!