Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Létezik bármiféle házi praktik...

Létezik bármiféle házi praktika aminek segítségével csökkenthetem, vagy nem is, ésszerű keretek közé kényszeríthetem a válaszidejét a hálózatnak?

Figyelt kérdés
Egyszerűen borzalmas ami itt megy, de tényleg. Elindul egy sima YT videó, lényegtelen milyen felbontásban és már esélytelen az online valós idejű játék? Egyébként 30MBit-es csomagunk van ami max 15-öt hoz, ezzel kapcsolatban tájékoztattak minket, hogy ennyi lesz ,többre ne számítsunk. Így is nyertünk 5MBit-et pluszba, de akkor is... Maga a hálózat nagyon nem stabil, bármi kis terhelésre azonnal megbolondul, felugrik legalább 300ms-ra a válaszidő (ha nem 1000-re vagy többre). Azt sem mondhatnám, hogy messze lennénk a legközelebbi crossbar-tól, max 3-4km-re lehet. Ami még fura, hogy crossbar-t említettek nálunk, hogy itt az van. Nem úgy volt (most találtam rá egy hírre ami 2005-ös) hogy a crossbar-ok már a múlté és 100%-ban átállt a telekom digitális központokra? Ahh mind1 is... Ja igen, egyébként telekom internet előfizetésünk van.

2017. nov. 2. 00:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Olyan router kell, ami priorizálja a protokolokat, vagy

esetleg valami szoftveres QOS-t kellene beállítani.

Ugye youtube video elindul + bufferel, és ezzel meg is

eszi a sávot.

2017. nov. 2. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Külsős modem kilőve, esélytelen, hogy azzal csatlakozni tudnánk. Drágalátos t-home még QoS-el ellátott eszközt nem hozott ki nekünk, szóval hardveres része kilőve. Szoftveres része is necces mivel bátyámnál van a modem/router meg rengeteg eszköz van amúgy itthon csatlakoztatva eltérő rendszerrel (ps4 rendszere, win10, win10 xbox, ios, android). Viszont ha megoldható nyitott vagyok a szoftveres megoldásra is. Most annyiban jobb, hogy van egy külön router a házban amit én irányítok és szükség esetén korlátozhatom a népet (ésszerű keretek között), viszont akkor cseszhetem ha a telekomos modemre csatlakoznak...
2017. nov. 2. 01:33
 3/6 anonim ***** válasza:

Réz hálózaton a 3-4 km böven sok, egyébként is már az elvi maximum távolság ez a 3-4 km. 2 km felett már leficcen a nyújtható sávszélesség.


Egyébként ez van, érdeklődj a bonding-ról (második réz érpárat húznak be) vagy ha ez nem lehetséges, ott a gyorsító opció. Utóbbihoz megfelelő 4G/LTE mobil lefedettség szükséges (beltérben) és akár +50 Mbit/s-al több lesz a sávszélesség. De ez a lefedettségtől függ, nem garantált.

2017. nov. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Na igen, még ha a lefedettség megfelelő volna... De ugyan már, az is egy vicc. Elméletben itt maximális a lefedettség ami a gyakorlatban azt jelenti, hogy le-le dobál a 4G-ről és hol elkapja hol nem, de nem tud stabilan rajta lenni. Másrészt, erről a gyorsító opcióról már hallottam és vannak korlátozások ezzel kapcsolatban, ami nem igazán tetszik így azt is inkább hagynám. Most nem olyan rég lefektettek a másik irányba, ami a 6-osra visz egy optikai kábelt a föld alá, de nem tudom, hogy egyáltalán lesz-e abból valami. A telekom oldala szerint itt nem folyik épp optikai hálózatfejlesztés, attól én még emlékszem, mikor letették oda a kábelt, láttam a munkálatokat mivel minden nap arra jöttem haza. Valószínűleg ki tudnám ásni mivel emlékszem a körülbelüli nyomvonalra ahol végig fut :D Viccet félre téve, ha lesz is ebből valami az először az útba eső önkormányzatot érinti, csak is az után lesz elérhető a háztartásokban is ahol lakok. De, ami még elképzelhető megoldás volna az a szoftveres korlátozás. Utána nézek milyen programok vannak erre a célra, de szívesen fogadok itt is tippeket ha esetleg tud valaki valamit.
2017. nov. 2. 20:35
 5/6 anonim ***** válasza:

Na a rengeteg eszközt nem tudod egyesével belőni, így

csak a hardwares megoldás marad. Venned kell egy routert,

ami tud normálisan priorizálni. Már tizenezres kategóriában

is jókat lehet kapni :) Szoftveresen nem fogod tudni meg-

oldani, mert nem a géppel lesz a gondod, hanem a felette

levő eszközökkel.

2017. nov. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Akkor majd le fogom beszélni tesómmal, hogy oldjuk ezt meg. Kilőjük a szolgáltatótól kapott szutykot, átrakjuk modem üzemmódba és rákötünk közvetlenül egy routert amiről majd jön az én router-embe is a jel.
2017. nov. 4. 00:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!