Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Melyik a jobb felhőtárhely és...

Melyik a jobb felhőtárhely és miért? Filmek és zenéket tárolnák hosszútávon? MEGA vagy DEGOO?

Figyelt kérdés

Tegnap olvasta pár cikket a Google felhőről, sokan nem tudták elérni a fájlokat a Google szűrő miatt tiltotta ki a felhasználókat.

Itt vannak a cikkek:

[link]

[link]

[link]


Sokan azt mondták milyen biztonságos a Google Drive, aztán egyáltalán nem biztonságos, sőt elment a kedvem a Google-től nem merek feltölteni rá semmit, és már hasonlók voltak az OneDrive-val is, és a Yahoo-t megint feltörték, pedig az is nagy cég.


Legjobban zenéket töltenék fel, csak nem tudom meg éri azt a sók időt rá pazarolnom kb 10 ezer zene van, filmek meg még több, SZERINTETEK bele vágjak a sók napos hetek honnapok feltöltésébe? A Google Drive-ra 11 zeneszám 10 perc alatt ment fel.


Feltölteném a volt barátnőm képeit is és közös képünket is, de nem tudom biztonságos e felhőtárhelyre feltölteni, mert ha véletlenül valahogy ki kerülne nyilvánosba akkor nagy balhé lenne (ő már gyűlöl engem), nem szeretném ha elvesznének a fotók.


Nektek mi a véleményetek erről a Google hibáról?

Én nagyon meg lepődtem a Google-tol ilyen megtörtént, most már tudom nem biztonságos (pedig sokan azt mondák a Google Drive a legjobb). Egy páran mondták nekem, ne töltsek fel semmit a netre inkább tároljam itthon CD DVD lemezen, Pendrive, külső HDD-n.


És a cikkbe le van írva, a Google-nak van felismerő szoftvere és tudja szűrni a tartalmakat, én erről nem is tudtam hogy van.



2017. nov. 4. 20:34
1 2 3
 1/30 anonim válasza:
Szerintem egy cd-én vagy pendrive-on biztonságosabb lenne.
2017. nov. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
CD, pendrive felejtős. Eleve kéne belőle vagy 1000 darab és elavult. A felhőbe ennyi anyag tartós tárolása - gondolom több TB - eléggé sokba kerül. Jobban jársz egy plusz belső és egy külső vinyóval. Ott tárolhatsz több TB-ot olcsóbban, mint a felhőkben...
2017. nov. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
#2 A Google Fotok korlátlan ingyenes terhelyet add a fotoknak és videoknak, csak az a gond bármikor változhat a törvény, vagy hekker támadás lesz, vagy a Google valamit csinál vagy meg hibásodik megint stb. 25GB-t töltőttem fel ingyen csak sók időbe telt feltölteni. Szerinted igy se éri meg feltölteni a Google korlátlan terhelyet add? Miért elavult a CD, Pendrive? Akkor szerinted a DVD is elavult? Merevlemezbe az a jó gyors szerintem biztonságosabb mint egy felhő.
2017. nov. 4. 22:41
 4/30 anonim válasza:
Igen pénz ügyileg biztos jobban megéri a felhős megoldás ,de biztonságosabb szerintem valami másra rátenni mert előfordulhat hogy valahogy eltűnik a felhőböl az összes kép ,vagy felkerül a netre,ezzel szemben egy cd-én merevlemezen vagy pendrive-ön nem veszik el max ha elromlik de ha vigyázol rá megmarad.
2017. nov. 4. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:

#4:

Nem CD-én, hanem CD-n, nem pendrive-ön, hanem pendrive-on. Ezt muszáj minden alkalommal leírnom.

Vannak 10 éves, kiváló minőségű zenei CD-im, amiket már semmilyen meghajtó sem tud olvasni, mert tönkrement a hordozó rétegük. Messze nem olyan tartós adattárolási módszer, mint azt sokan hiszik.

2017. nov. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
SSD-nél a merevlemez biztonságossab? Remélem az SSD sose fogja felváltani a HDD-t.
2017. nov. 5. 10:33
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

"csak az a gond bármikor változhat a törvény, vagy hekker támadás lesz, vagy a Google valamit csinál vagy meg hibásodik megint"


- Igen, az egyik probléma hogy nem tudhatod mi fog változni évek alatt...


"25GB-t töltőttem fel ingyen csak sók időbe telt feltölteni. Szerinted igy se éri meg feltölteni a Google korlátlan terhelyet add?"


- Épp ez a gond, hogy 500GB-ot számold ki, hogy mennyi ideig tart feltölteni...


"Miért elavult a CD, Pendrive?"


- Mert 500GB esetén kéne 600 db CD, pendrive esetén meg 64 GB-os 8000Ft - a legolcsóbb is - , tehát kéne belőle úgy 80 darab 640.000Ft-ért.


"Akkor szerinted a DVD is elavult? "


- DVD-ből "csak" 120 db kéne, de az is nagy macera.



"Merevlemezbe az a jó gyors szerintem biztonságosabb mint egy felhő."


- Erről megoszlanak a vélemények, van aki a felhőre esküszik...


"Igen pénz ügyileg biztos jobban megéri a felhős megoldás"


- Szerintem a felhő drágább, mint ha otthon tárolnád HDD-n.


" A Google Fotok korlátlan ingyenes terhelyet add a fotoknak és videoknak"


- Ezt én nem így olvastam, de lehet hogy te tudod jól, linkeld be ahol ezt leírják!


"egy cd-én merevlemezen vagy pendrive-ön nem veszik el max ha elromlik de ha vigyázol rá megmarad.


"SSD-nél a merevlemez biztonságossab? Remélem az SSD sose fogja felváltani a HDD-t."


- Biztonságosabb, csak egyenlőre sokkal drágább. Pedig jobb lenne ha az SSD leváltaná a HDD-t mert nincs benne mozgó alkatrész, kevésbé érzékeny a hőmérsékletre és meg se kottyan neki ha véletlenül ledobod...

2017. nov. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:

"egy cd-én merevlemezen vagy pendrive-ön nem veszik el max ha elromlik de ha vigyázol rá megmarad.


- Ha simán szekrényben tárolod a lemezeket, 10 év múlva akkor is olvashatatlanná válhat. Tehát nem értem, hogy kell "vigyázni" egy lemezre, attól még simán tönkremehet ha vigyázol is rá.

2017. nov. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Google fényképekre kell rá menni és beállításokra [link]


- Biztonságosabb, csak egyenlőre sokkal drágább. Pedig jobb lenne ha az SSD leváltaná a HDD-t mert nincs benne mozgó alkatrész, kevésbé érzékeny a hőmérsékletre és meg se kottyan neki ha véletlenül ledobod...

Nekem azért szimpatikus az SSD mert nincs benne mozgó alkatrész, amit nem bírok benne (csak én tippelem ha nem jól tudom javítsatok ki), lehet egy belső SSD 5 évig bírja, egy külső SSD meg 10 évig a szekrényben, egy belső HDD 6-8 évig, egy külső HDD meg bírja 15-30 évig a szekrényben.

Remélem az SSD ára hamarosan lemegy, mert egy belső 120GB-s SSD kicsit drága 20 ezerért, akkor inkább vesszek egy 1TB-s HDD-t belsőt és meg felezem 120GB-ra a többi meg jó adattárolásra. Engem nem érdekel a gyorsaság annyira így is gyors a gépem, inkább legyen sók tárhelyem.


Nem tudom rajtam kívül ti nézitek a fix tv-n a restartot este 19-órakor, a Vendi azt mondja a Google-ra biza az adatait, a Google böngészőjét is használja androidot a telefonján, és azt mondja mindig szinkronizálja az adatait a felhőbe és mindenkinek ezt tanácsolja. De erről a Google hibáról nem beszél (milyen érdekes ez), pedig erről beszélhetne (nem arról kellene beszélnie milyen csúnya dolog letölteni egy filmet, és még örülne is az lenne nálunk is mint Németországba büntetés), annyira felhúztam magam a Vendi miatt, be kelenne írjak a facebook oldalukra keményen.


Itt gyakorin egy válaszoló azt írta, a Megára töltött fel saját képeit és a drágalátos Mega feltörte neki (ez is aztán csúnya dolog), úgy látszik hiába titkosít a Mega.

Az is olvastam is gyakorin a Google Music-ra feltölthetek 50 ezer ingyen zenét, jól is hangzott meg is néztem és ez fogatott, Ezt írják:

Zenei ajánlataink használatához szükséges, hogy szerepeljen egy fizetési mód a nyilvántartásunkban, amely megerősíti lakhely szerinti országodat, a zenei jogok ugyanis országonként változnak.


Országonként változnak a szerzői jogok, ez nem hangzik valami jól.

Lehet régen nem kellet de most már mindent akar tudni rólunk a drágalátos Google. Lesz egy nagy hekker támadás mint a Yahoo-nál és leveszik a pénzt (sajnos ez történt a Yahoo-nál aki meg adta a bankszámláját és volt ilyen a Netflix-nél is. Sose fizetnék virtuálisan semmit. Elég volt nekem az OTP meglopott párszor, 1 honnapba 3 ezer valamennyit is lelopott már tőlem, sajnos 10 ezer forint köddé vált ha nem több, amiért én keményen meg dolgoztam diákként is, úgyhogy nekem elég egy virtuális cég aki meglop. De nem csak én vagyok így, ő is nézzétek végig [link]

2017. nov. 5. 13:47
 10/30 A kérdező kommentje:

Ebbe is van igaza a felhőtárhelykel kapcsolatba [link]


Lehet a Google csökkenti a tárhelyét stb bármi lehet, a kisebb tárhelyek meg be csődölnek.

2017. nov. 5. 14:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!