Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Asztali géppel (WinXP) WiFi...

Ihaszla kérdése:

Asztali géppel (WinXP) WiFi adapterrel internetezem. A szolgáltató a routerembe Telekom WiFi-fon-t is tett. A gép rálép a Wifi fon-ra, jelerősség kiváló, de Web-lapok nem jönnek. Ez mi?

Figyelt kérdés
A Telekom web-oldalán megpróbáltam chat útján felvilágosítást kérni, de a kedves hölgy ebben a témában nem volt felkészülve, csak a hirdetmény szövegét tudta ismételni.

#Telekom-fon
2017. nov. 8. 09:28
 1/10 anonim ***** válasza:

[link]


ezek megvoltak?

2017. nov. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 P.O.C. ***** válasza:
73%

Nem értem mi szükséged van rá otthol?


Ezen szolgáltatása a Telekomnak az UPC Wi-Free -ről lett kopizva. Gyakorlatilag arról szól az egész, hogy ha van más Wi-Fi képes eszközöd (Laptop, telefon, tablet, stb). Akkor azzal tudsz csatlakozni, más ugyan ilyen szolgáltatást nyújtó Telekomos HGW -kre, az otthonodtól távol. Így nem kell mobil netet használnod. Persze a dolog hátulütője, hogy nem biztos hogy találsz a közelbe WiFi-fon szolgáltatást nyújtó HGW -t.


Viszont ha otthol vagy, a saját privát SSID -re kell csatlakozni. Eleve gyorsabb is lesz.

2017. nov. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Akkor nem lesz biztonságos a hálózat, ha ezt a FON-t akarod használni. Nálam az Eset nem is engedte, visszaverte a tűzfala. Mindenki, aki a környéken wifit használ, látja a tiedet, sőt vírusozhat is.
2017. nov. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Bocs, nem írtam, tableten.
2017. nov. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de nem ilyen segítségre vágytam, hogy minek az nekem? De válaszolok: tudásvágy. Ha már egyszer úgy hirdetik, hogy asztali PC-n is lehet, akkor hogyan.És nem szándékozom így használni a jövőben.
2017. nov. 9. 08:27
 6/10 anonim ***** válasza:
A Telekomtól kellene megkérdezni.
2017. nov. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Bizonyára elkerülte a válaszadó figyelmét, a kérdésemben szerepelt: a Telekomtól kérdeztem meg először.
2017. nov. 9. 19:06
 8/10 anonim ***** válasza:

Biztonságtechnikailag és ügyfélpriorizálás miatt a wifi fon úgy van kialakítva, hogy mindig az ügyfél az első. Ezt úgy értsd, hogy ha valaki csatlakozik a te HGW-d által sugárzott FON hálózatra, de te használod a saját internetedet, akkor aki a FON-ra csatlakozott, nem lesz adatforgalma. A kísérletezgetéssel lényegében szerintem kizártad saját magad a FON-ból, mert egy másik eszközről valaki használta az internetet. Próbáld ki, hogy semmi és senki ne használja, és fog működni a FON is.


Bár elég ritka kombóval netezel, asztali gép, wifi adapter, koronázva win xp-vel. :D Ha a fent leírtak szerint sem menne, számodra felesleges a saját házadban a FON-ra csatlakozni, ott a saját wifid, használd azt. Nekem lenne pl. jó, ha a szomszédban szállok meg és a szomszédban nincs internet, csatlakozom a te FON-odra és addig használhatom, amíg te el nem kezdesz netezni.


Az Eset meg beriaszt, mert nem ismeri, egyébként BIZTONSÁGOS, be kell tenni a kivételek közé. Ha nem lenne BIZTONSÁGOS, akkor a T nem használná. Jó kis spanyol ötlet ez, és több országban is bevezették, szóval adott esetben akár külföldön is FON-ozhatsz, ha találsz halózatot.


De nem használhatod külföldön, mert az alap "előfizetést" kaptad meg, azért, mert a ZTE Speedport Entry 2i HGW van kint nálad. Mobil előfizetésen elérhető a prémium, azzal lehet külföldön is FON-ra csatlakozni.


Egyébként kikapcsoltathatod wifit, hogy ne csatlakozzon senki sem (magán a készüléken a wlan gombot, a konfig felületen nem éred el a FON-t)nincs megtiltva, illetve kérheted, hogy a T kapcsolja ki nálad a FON-t végleg. Ezzel viszont lemondasz arról a jogodról, hogy más FON hálózatára csatlakozz, nyílván a kölcsönösség alapján.


egy hibabejelentős

2017. nov. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
És mi van akkor, ha a tabletem a saját Telekomos wifimre van beállítva és önkényesen átvált a FON-ra? Idegesítő.
2017. nov. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Örömmel jelentem, hogy sikerült megoldani a feladatot. De nem úgy, ahogy a Telekom levélben le volt írva. Amikor az XP-s PC-vel a WiFi-adapterrel ráléptem a Fon-ra, csatlakozott, jelerősség kiváló, csak nem jöttek be Web-lapok, ahogy először írtam. Kivéve egy: a Telekom.hu.

Ekkor jött be a tábla, ahova végre beírhattam azokat az azonosítókat, amit a Telekomtól levélben kaptam. És működik. Az a segítség, amit Telekom Chat-en kaptam, sajnos 0 értékű. Ugyanolyan sebességgel vettem le a Youtube-ról, mint a saját eszközömről. Másoktól pedig nem kell tartanom, mert város szélén lakom utolsó házban, és még senkit sem láttam tablettel a kezében a ház körül ólálkodni.

2017. nov. 27. 15:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!