Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Valószínűleg feltörték a...

Valószínűleg feltörték a profilomat és üzleti célra használják azt, ilyen esetben mit tehetek? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A sztori érdekes, még ilyen esetről nem olvastam


Van egy facebook profilom. Van 3 általam létrehozott és kezelt oldal. Első körben az történt, hogy azt vettem észre, hogy az egyik oldalam hirdetve van. Nem előnézetként, hanem valódi hirdetésként. Ez az egész egy hétig ment, majd a hónap végén kifizetésre került. Hogy honnan vonták le fogalmam sincs, nyilván be van állítva egy master cardos szám (nem egyezik az enyémmel) gondolom onnan le is tudták vonni. Na mondhatná az ember, hogy én jól jártam, mert hirdetve lett az oldalam és nem én fizettem érte, a facebook megint jól járt mert megkapta a pénzét...csak hát mégis hogy tudott ez megtörténni??? Arra gondoltam feltörték a profilomat. Természetesen jeleztem a facebooknak, jelszót változtattam stb. A listában láttam egy PC-t amiről állítólag bejelentkeztem, de nem jártam egyébként arra talán sosem.

Most új karika, egy hónap elteltével azt veszem észre, hogy lett egy új oldalam, amit állítólag én hoztam létre. Okos telefonok adás-vételével foglalkozik és csak portugál emberek kommentelnek és üzengetnek. Ezt az oldalt is hirdeti valaki az én hirdetési fiókom alatt, majdnem 50 ezer Ft-os kerettel. 2 bankkártya kód megint meg van adva és már ki is van fizetve valamennyi összeg. Most megint jelszót változtattam, de már szinte mindenhol és jeleztem a facebooknak.

Na úgy mégis hogy tudta valaki úgy feltörni, hogy semmilyen értesítést nem kaptam róla, holott be van kapcsolva az, hogy ha új eszközről jelentkezik be valaki kapjak értesítést?! De mindegy....oké, nem. Na de ha az illető nem fizeti ki a hirdetést vagy valaki rendel erről a kamu oldalról telefont, kihez vezetnek a szálak? Hozzám, mert hát ez az egész az én profilom alatt megy. Még a számlát is lementettem, a kifizetett összegekről és mind ugye az én nevemre szólnak.

Ma jártam a rendőrségen, de sajnos a bácsika aki fogadott nem értett nagyon a fészbukhoz és nem értette mi a bajom. Azt mondta nekem nincs közöm az oldalhoz, nem élnek az adataimmal vissza, és hogy nem károsult senki, szóval a rendőrség ebben nem tud segíteni, levelezzem le a fészbukkal. Na ilyenkor mi van?!Mit kellene tennem?

Ja, ezt a telefonos oldalt egyelőre befagyasztottam, hogy ne lássa senki. A hirdetés még aktív rajta, mert azt se tudom merjem-e kikapcsolni vagy hogy úgy egyáltalán mennyire barmoljak ebbe a dologba bele, mert ha tényleg később ügy lenne belőle ki tudja mit hoznak fel ellenem...szóval fogalmam sincs mit csináljak...

Így mivel az oldal be van fagyasztva, attól még hogy aktív a hirdetés nem tudja hirdetni, mert nem látható mások számára.



2017. nov. 8. 21:58
 1/5 anonim ***** válasza:

A fiokodat 2 helyrol lehet feltorni: az emailcimedbol es a telefonodrol.


Email jelszot valtoztass azonnal, nezd meg ott nincsenek-e gyanus bejelentkezesek.


Telefonodon milyen nem-gyari appok vannak? Van olyan, ami hozzaferest kert az uzeneteidhez? Nem-megbizhato forrasbol telepitettel (fizetos) alkalmazast?

Ha lehet, allitsd vissza gyarira a telefonod is.

2017. nov. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja es persze a szamitogeped is lehet fertozott, Malwarebytes Anti Malware ingyenes keresojet futtasd vegig. (Az ingyenes nem zavarja ossze a mostani vedelmedet, masik virusirtot.)
2017. nov. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi! E-mail jelszavakat is változtattam. Még ezt a telefonos dolgot is megpróbálom, bár jó ideje nem tettem fel rá új appot. De biztos ami biztos. Mobilnetem nincs, csak az itthoni wifit használom. Tegnap újraraktuk a gépet is, mert arra gondoltam benyakalt a gép vmi vírust. Végülis ha ez a része a dolognak megoldódik, az a baj, hogy a másik még ott van. A több tízezres tételes hirdetés, meg az oldal.
2017. nov. 8. 22:06
 4/5 anonim válasza:
Szia! mi lett a sztori vége?
2018. febr. 5. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi az érdeklődést :)

Az lett a vége, hogy mégiscsak megadtam a bankkártyám első 6 meg utolsó 4 számjegyét, mert addig a facebook sem tudott tovább haladni az ügyben és akkor állt volna a történet.

Aztán egyszercsak azt vettem észre h valami nem oké a messengerrel és hívott nővérem telefonon, hogy olyan mintha kitöröltek volna. Beléptem gépen, mert féltem, hogy az illető, aki esetleg feltörte a profilomat most már tutira átvette az irányítást. De végül is az egészet a facebook csinálta. Nem engedett belépni addig amíg meg nem változtatom a jelszavam stb egyéb biztonsági intézkedéseket eszközölt én ezeket követtem, majd kaptam egy e-mailt tőlük, hogy "megoldották a problémát". Méghozzá úgy, hogy a profilom alatt letiltották a fizetési beállításokat teljesen, tehát ha akarnék se tudnék már most hirdetéseket kérni. Plusz - és ez a poén számomra - így írja a face nagy büszkén, hogy az addig elköltött összegeket visszautalják nekem....

Na, mondom magamban király, még mindig nem értik hogy az nem az én bankkártyaszámom, szóval még az vissza is kapta a pénzét, aki az én nevem alatt tevékenykedett...Röhej, de legalább túl vagyok rajta. Azóta folyamatosan figyelem, hogy megpróbáltak-e belépni máshonnan vagy ír-e a listában olyan eszközt, ami nekünk nincs, szóval kb ennyi.

Nem tudom, hogy most valaki szándékosan törte-e fel a profilom ezzel a céllal, vagy az egész egy rohadt nagy kavarás és félreértés volt, de a lényeg, hogy már most oké a dolog. Azt a telefonos oldalt töröltem végleg, úgyhogy ennyi.

2018. febr. 9. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!