Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A UPC Wi-Free a saját routerem...

A UPC Wi-Free a saját routeremről működik?

Figyelt kérdés
Helló, a UPC Wi Free hálózat párhuzamosan fut a Fiber Poweres netemmel a saját connect boxomon, vagy máshonnan fut?

2017. nov. 10. 18:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyszerre fut, ugyanaz a rádió szórja. Egyszer a te hálózatodat, egyszer a wi-freet. Időben váltakozva.
2017. nov. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Esprimo Mobile válasza:
Azt olvastam egy fórumon hogy 5db antennás a connect box.3db a privát netet sugározza 2db a wifree-t. Ha modem üzemmódra állítod akkor csak a wifree üzemel. A babrálgatásával csak óvatosan.A sajátomat Küsô router tesztelès miatt modem üzemmódra állítottam minden ok volt. De kb egy hèt után mikor visssa szerettem volna állítani nem tudtam többè behívni a connect box menü oldalát.Csak a hard reset oldotta meg a problèmát (reset gombot hosszasan benyomva tartani). Mellesleg döbbenetes , de akár normàl akár modem üzemmódban van a box , mindig 16watt áramot fogyaszt a fogyasztás mèrôs konektorom szerint. Barátnôm miatt megy nonstopp a box de kicsit gáz hogy 11-12kwh-t kb. 500ft áramot fogyaszt havonta . A tp link 740 router-em csak 3watt-ot fogyasztott wifi üzem közben.Gyakorlatilag havi átlagban több áramot zabál a connect box mint az elektromos kerèkpárom amivel kb napi 10km-ert lófrálok.
2018. febr. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Esprimo Mobile válasza:
Minden aktivált wifree-vel rendelkezô connect box sugározza a wifree-t ,tehát ha a routered közelèben a wifree-re csatlakozol akkor a saját routeredre fogsz. Èn panelben lakok, rengeteg connect box van a lèpcsôházamban. A lakásban a magán hálózatomra csatlakozik mindig a teló. Ha ezt tiltom akkor a saját connect boxom wifree-jère, de csak mert a saját boxom van a legközelebb, lakáson kívül 1-2 percenkènt àtvált magasabb tèrerôvel rendelkezô boxra ha talál olyat. Ez gyakran rosszabb mint a gyengèbb tèrerô, mert akár fèl percre is net nèlkül marad a mobil.
2018. febr. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az infód téves, minden antenna sugározza a privát és wifree hálózatot is. Ezt úgy oldják meg, hogy egy alap elérési pont 0.1 másodpercenként "hirdeti" a privát nevét, ehhez képest egy wifree elérési pont felváltva egyszer a wifreet, egyszer a privátot, így gyakorlatilag 1-1 hálózat hirdetőcsomagját 0.2 másodpercenként sugározza. Ezért is vannak néhány kliensnek szakadozási problémái bekapcsolt hotspot mellett, mert sűrűbben várja ezeket.
2018. febr. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!