Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Feltöltési sebesség, valamint...

DzsonSzena kérdése:

Feltöltési sebesség, valamint letöltési sebesség hirtelen csökkenése mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az lenne a problémám ,hogy streamelni szeretnék (normálisan), adott egy mobil internetes "SIM kártyás modem" ami csodák csodájára elég szépen teljesít! Viszont nem írnék ide ,ha nem 10 óra olvasás után sem tudtam rájönni mi lehet a gond ugyanis a probléma az lenne ,hogy streamelés közben változó idő közönként akár 20 perc után akár 3 óra után fogja magát az internetem és minimálisra csökkenti a feltöltésem ez azt jelenti ,hogy 18Mbps ről 1,4Mbps körülire valamint innentől az adott játék is "laggol" úgy ,hogy már a stream nem megy és semmiféle egyéb háttéresemény sincs!Lelassult változatban van amikor leadja a 18Mbps-t pillanatokra, nagyon ingadozó de főként semmi feltöltési sebesség nincs olyankor! Egészen addig csinálja ezt ameddig újra nem indítom a "modemet" utána pedig visszaáll minden a régi "normális" sebességre! Nagyon sokat segítene tényleg nem tudom már mit tegyek!És azokat ,hogy váltsak csomagot meg mobilnettel ne streameljek ezekre nem vagyok kíváncsi ,engem az érdekelne miért csökken le a sebesség és ,hogy miért lesz jó ,ha újra indítom! Válaszokat előre köszönöm!


Internet: Killer E2400 Gigabit Ethernet Controller

OP rendszer: Win 10

SIM modem: Huawei E5180s-22 (LAN csatlakozással)

Speedtest: Le: 38Mbps Fel: 18Mbps



2017. nov. 11. 09:24
 1/10 anonim ***** válasza:
Internetszolgáltatód?
2017. nov. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szia! Vodafone
2017. nov. 11. 11:38
 3/10 anonim ***** válasza:

Ránéztem és ilyent még nem láttam!!!!


"


75 Mbit/s letöltési sebesség


25 Mbit/s feltöltési sebesség


0/0 Mbit/s garantált sebesség



ÁSZF 4.1


"Garantált sebesség mobilhoz":

A követelményrea Szolgáltató által megadott célértékminden technológiához tartozó

lefedettségi területen (GPRS/EDGE/3G/HSDPA/HSUPA/4G/LTE): 0/0 Mbit/s


"Helyhezkötött - otthoni - internet garantált sebessége:

A követelményre a Szolgáltató által megadott célérték tarifacsomagonként:


Letöltési sebesség:

Internet Duó Böngésző 1 Mbit/s

Internet Duó Multimédia 3 Mbit/s

Internet Duó Családi 4,9 Mbit/s

Internet Duó 0,2 Mbit/


Ez egy szégyenletes teljesítmény. Nem tudom milyen csomagod van de gyakorlatilag nem panaszkodhatsz mert a szolgáltatód által garantált sebesség ha akarja akkor szó szerint egy nagy nulla!!!!

2017. nov. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hmm.. Ezt valóban nem néztem viszont most meglestem másik szolgáltatót és ő is a 0-át garantálja szóval nem pánikolok! És nem panaszkodom mert egy szavam nem lehet csak nem értem miért offolja ki a netem stream esetén változó időben (most amúgy tökéletes a feltöltésem nagyon váltakozó ,hogy mikor milyen de azért ne kelljen már újraindítanom itt valami nem stimmel!
2017. nov. 11. 12:59
 5/10 anonim ***** válasza:

"Ránéztem és ilyent még nem láttam!!!! "


Akkor barátom barátkozz meg ezzel a kifejezéssel, mert a általában a Mobilinternet szolgáltatók ezt tudják garantálni. Nem is tehetnek mást, olyan nincs, hogy egy mobil cella mindig tud akár minimális sávszélességet garantálni. Illetve igen: 0/0-át.

Nyugodtan nézd meg a Telenor vagy a Magyar Telekom oldalát, ott is ugyanezt fogod látni. Bizony.


Kérdező: anélkül, hogy technikai mélységekbe belemennénk el kell, hogy hidd nekem, hogy mobilhálózat rádiós része miatt az általad tapasztalt működés teljesen normális is lehet. Egy kereskedelmi cella amin masszív forgalom van, az így viselkedik. Olyan mint Pom-Pom ( hol ilyen hol olyan ). A késleltetés sajnos szintén gyenge pontja a mobil internetnek, az LTEnek kisebb késleltetése van ( a modemed tud LTEt ) , tehát ha lehetséges mindig LTE hálózati kapcsolatot használj.


Sajnos nagyon nehéz megmondani ebben a szituációban, hogy esetleg a modemnek van e hibája ( említetted, hogy újraindításkor jó egy ideig ). A legjobb teszt az lenne, hogy amikor tapasztalod a jelenséget akkor modemet cserélsz és megnézed, hogy másik HWrel is produkálja ezt a működést -bár én még mindig azt mondom, hogy inkább a rádiós környezet okoz ilyen működést. Ha máshol használod földrajzilag ( pl néhány kmrel arébb ) akkor is ezt tapasztalod? Egyébként csak LTEre kapcsolódsz vagy tapasztalsz esetleg ugrálást a 2G-3G-LTE között? ( Nem tudom, hogy ezt kijelzi e valahogy a modem )

2017. nov. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm a válaszod sajnos arra nincs lehetőségem ,hogy másik modemet teszteljek mivel sajnos egy van belőle viszont a másik kérdésedre válaszolván van lehetőség választani ,hogy 4g/3g meg mit tudom én természetesen ezeket már nézegettem próbálgattam és a földrajzi helyezkedés volt amire rájöttem 5 óra olvasás után ami nagyon nagy mértékben javított a sebességen! Átraktam modemen belül arra ,hogy csak 4G eddig azért nem raktam át mert mi van ha éppen nem tud arra csatlakozni nem vagyok valami nagy guru de jobbnak láttam ,ha marad a mindenes megoldás (auto) viszont átraktam csak 4G re a feltöltési sebességem ugrott szépen 18Mbps-ről 22Mbps-re ami hihetetlen szép eredmény mobilnethez képest! Földrajzilag nagyon jól elvan helyezkedve tehát a jeladást emiatt kizárnám ezt már úgymond megoldottam úgy érzem (kihoztam belőle amit lehetett!) Viszont amire gyanakszom olvasgattam még az a DNS szerver volt nem tudom mennyi köze van mihez és ,hogy blabla de hidd el nagyon sokat keresgéltem utána valamint beállítottam egy Google szerver DNS-t neki viszont én azt tapasztaltam ,hogy ettől függetlenül ugyanaz a jelenség van mint a fenti leírtak alapján szóval belassul és onnantól már csak a restart segít rajta addig laggolok szépen! És még egyszer hangsúlyoznám ,hogy ez a hihetetlen lassulás nem érzékelhető normális használat közben csakis stream közben egy idő után (változó)! Valamint a gép hibát is kizártam már mivel megpróbáltam,hogy újra indítom a gépet a jelenség fent állt amíg a modemet ki nem kapcsoltam és vissza! Olvasgattam még olyasmiket ,hogy van valami RAM cucc a modemben és ,hogy "megtelik" valamint túl melegedést láttam még viszont nem érzékeltem ,hogy olyan forró lenne vagy ilyesmi! Megoldást nem tudom hol lehetne keresni még. Nem nagyon értek a Modemekhez meg úgy allin a hálózati dolgokhoz ezért tettem fel a kérdést hátha van valami kiskapu!
2017. nov. 11. 23:11
 7/10 anonim ***** válasza:

"Akkor barátom barátkozz meg ezzel a kifejezéssel, mert a általában a Mobilinternet szolgáltatók ezt tudják garantálni"


Nekem nem kell megbarátkoznom mert nincs mobilnetem . Én csak azért írtam mert így panaszra nem is lehet oka a kérdezőnek hiszen fehéren-feketén le van írva hogy ha épp nincs szolgáltatás akkor így járt. Én azt hittem hogy egy normális vezetékes internetről beszél és ezért lepódtem meg.


Engem ez nagyjából hidegen hagy, a kérdezőnek kell barátkoznia a semmivel...

2017. nov. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kedves Fehersrac nevű felhasználó! Örülök ,hogy neked normális interneted van viszont én nem az a típus vagyok aki beletörődik ,hogy jó akkor nem lehet streamelni vagy hogy jó akkor 0 ás a netem! Igenis érzem ,hogy van jobb lehetőségem is csak meg kell találni! A problémát amit sokan beletörődve hagynak a francba "aj fos a szolgáltató, aj minden bajom van" nem rinyálni kell hanem gondolkozni és tanulni! Várom továbbra is az értelmes válaszokat bármi lehetőséget szívesen hallgatok amit még eddig nem próbáltam! Köszi srácok ;)
2017. nov. 12. 15:34
 9/10 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező. Ha nem egyértelmű akkor leírom amit a másik válaszoló is leírt. Mobilnettel ne akarj streamelni mert a technikai háttér miatt nem folyamatos és megbízható a hálózat. Még akkor sem ha te ezt nem fogadod el.
2017. nov. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
"És azokat ,hogy váltsak csomagot meg mobilnettel ne streameljek ezekre nem vagyok kíváncsi ,engem az érdekelne miért csökken le a sebesség és ,hogy miért lesz jó ,ha újra indítom! Válaszokat előre köszönöm!"
2017. nov. 13. 19:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!