Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mitől megy el az internetem...

Mitől megy el az internetem nagy terhelés esetén?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Vidéki szolgáltatónál vagyok, korlátlan internet, 5 mb-os letöltési sebesség. Az a gond, hogyha elkezdem kihasználni teljem mértékben a sávszélességet, akkor elmegy a net. Pl. leülök gépezni, bekapcsolom a torrentet, letöltök egy valamit. Elkezdi szépen tölteni, és azt veszem észre, hogy lassul a letöltés, és megszűnik az internetkapcsolat. Amint ki-, és bekapcsolom a modemet, akkor megint működik. Hívtam a szolgáltatót, kértem egy modemcserét, mert én arra gyanakodtam. Kijöttek, felhívott a hapsi, hogy mi a panasz. Elmondtam, majd meg akarta magyarázni, hogy ez így működik helyesen, hogyha kihasználom a sávszélességet. Nem, ennek úgy kellene működnie, hogy maximum belassul az egyéb tevékenység. Számítógép kizárva, mert azóta vettem egy új gépet, és azzal is ezt csinálja. Elvileg a modem is ki lett cserélve, bárt nem voltam itthon, amikor kint voltak. Van ezen kívül egy TP-Link router, bár azt kétlem, hogy ez csinálná. Lehet, hogy valami beállítási baj lesz? vagy mi lehet? A szolgáltató lehet a ludas?
2017. nov. 12. 21:26
 1/1 Mr. V. ***** válasza:

Ha ezt LAN kábelen produkálja, akkor valami nincs jól beállítva.

Ha "elmegy az internet", akkor mondjuk be kéne lépned a modembe és megnézni a LOG-ot, hogy miért ment el és valóban elment-e. A sávszélességedből gondolom, hogy ADSL-ről lehet szó. A modemben van mód megnézni, hogy az adott "elmenéskor" milyen sávszélességű az ADSL vonal, amire csatlakozik.


Routernél is előfordulhat ilyesmi (saját tapasztalat), azaz használod és bár a térerősség megvan, netet mégsem szolgáltat (D-Link-nél fordult nálam elő kb. fél óra használat után, kicseréltem, megoldódott... igaz közel 10 éves készülékről volt szó).


Ha viszont nem LAN-on keresztül használod a netet, hanem WiFi-n, akkor ez mindig is fenn fog állni. Wifin egy gyengébb gép, ha nagyon el van foglalva (80% feletti procihasználat), akkor a wifi vevőre (kódolás, stb.) nem jut elég processzoridő, így bár látszólag nem csatlakozik le, de mégsem küld és fogad adatokat, mert a gép épp mással van elfoglalva. Ezt sokan netes játékoknál tapasztalják, náluk le is csatlakozik a wifiről.


Ha a routerre gyanakszol, akkor első körben felejtsd el a készüléket és a gépedet közvetlenül a modembe dugd! Ha a hiba ekkor is fennáll, akkor a szolgáltatód oldalán elérhető sávszélesség-teszterrel készíts több tesztet és képernyőképet amikor még jó és amikor lassul, illetve amikor időtúllépés miatt be se jön az oldal és ezt küld el nekik hibajelentésként.

2017. nov. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!