Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A Telenor miért ilyen engedéke...

A Telenor miért ilyen engedékeny a mobilneten torrentezőkkel?

Figyelt kérdés

Nekem egy ideje a Telenor Hello Data csomagom van amibe ugye korlátlan mobilnet van, LTE hálózaton. Szoktam is vele sokat torrentezni, simán megy a torrent 35-40mbit/s sebességgel rajta.


Ugye a Telekomnak is megjelent ez a csomagja (Jóval drágábban), de ott kisbetűvel le van írva a következő:


"A Net Korlátlan díjcsomag keretében a hálózat egységességének, a szolgáltatások biztonságának fenntartása érdekében a következő forgalomtípusok és használati módok esetében a mobilinternet szolgáltatás az adatdíjcsomag kínált sebességétől eltérő maximális sebeséggel használható, az alábbiak szerint: Peer-to-peer jellegű fájl megosztás és letöltés (különösen Bittorrent) illetve egyéb folyamatos, hálózati túlterhelést jelentő forgalomtípusok használata esetén a letöltési/feltöltési sebesség 2/0,2 Mbit/s. Virtuális magánhálózat (VPN) használata vagy egyéb titkosított csatornákon keresztül történő forgalmazás (pl. SSH) esetén 10/5 Mbit/s"


Szóval gyanús.....csak a Telekom aggódik amiatt hogy valakik túlterhelhetik a hálózatot, vagy csak ilyen a Telekom.


2017. nov. 15. 21:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Mivel több sávszélességet adnak el mint amit tudnak nyújtani, ezért nem tudja egyszerre mindenki a maximális sebességet használni.


A legnagyobb sávszélt folyamatosan pedig a torrent igényli. És mivel maga a technológia legális, nem tiltják le teljesen.

2017. nov. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezt értsem úgy hogy a Telekom hálózata már most is félig-meddig túl van terhelve? A Telenoré meg nem?
2017. nov. 15. 21:49
 3/5 anonim ***** válasza:

A telenornak ha jól tudom alapjában véve mindig is több frekvenciája volt (de ne kövezzetek meg, ha tévedek), és emiatt szabadabban gazdálkodhat a sávszéleséggel. Másrészt a telenor úgy van vele, hogy túl nincsenek terhelve, és fizetnek érte emberek, akkor ha már fizet, hadd csináljon azt, amit akar.

Amúgy a telekom meg alapjában véve egy kalap ****, nem is tudnak sehol normális hálózatot üzemeltetni...

2017. nov. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3-as teljesen egyetértek!!!!!!!!!!!!!!
2017. nov. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez szerintem csak marketing kérdése. Nincs egetverő különbség a 3 szolgáltató között.
2017. nov. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!