Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mobilinternet miért nem tudom...

Mobilinternet miért nem tudom megosztani sehogy se usb portos wifi routerrel?

Figyelt kérdés

Van egy mobilinternet előfizetések az ugye egy SIM kártyán ha telefonba tabletbe vagy számítógépbe teszem bele a SIM kártyát ott működik az internet!


Viszont én úgy szeretném hogy van egy D-link DWR-116 is WI-FI-s routerem amin vagy egy usb port és a SIM kártyát bele tettem egy usb-s stick be és úgy a routerbe de sehogyan sem akar működni ha belépek a router bealításaiba böngészőn keresztül ott beállítottam, hogy 3G/4G stick ről menjen az internet még az orszagot is és szolgáltatót is megadtam egyébként telekomos és beírtam a pin kódot is de hiába próbálok csatlakozni a routerbe valamiért nem csatlakozik ha sikerül is a csatlakozás akkor is kb 10mp múlva bontja!

Nem értem hogy miért és utána hívtam a szolgáltatót de ott sem tudtak sokmindent mondani csak annyit hogy esetleg az APN hét még írjam be azt, hogy internet.telekom de úgy sem akart de egyébként próbáltam sokféleképpen de sehogy sem valamit én csinálhatnak rosszul és reseteten is vagy 2 szer szerintetek mi lehet a hiba most sokat nem tudok róla mondani mert nem vagyok otthon de biztos vagyok benne hogy valami apró probléma lehet valakinek esetleg valaki ötlete nincs köszi!



2017. nov. 17. 12:02
 1/4 A kérdező kommentje:
Ugye mivel mobilinternetről van szó ezért nem azt kell megadni a routerben hogy DHCP vagy statikus IP hanem azt adtam meg, hogy usb és 3G,4G mobem és ott mindent megadtam amit kell pin kód APN stb a többi automatikus de ha a SIM kártyát telefonba teszem ott minden rendben van tehát valószínű hogy a routetnél lesz valami bibi ha esetleg valaki tudna így segíteni így kicsit hiányos információval látatlanban azt nagyon megköszönném!
2017. nov. 17. 12:06
 2/4 P.O.C. ***** válasza:

Az a baj, hogy ezek az USB modem kelezésére is alkalmas routerek, nem kezelik egyetemesen az összes modemet. Van egy kompatibilitás listájuk is.

[link]


A tiéd rajta van ezen a listán?

2017. nov. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igazság szerint konkrétan nincs mert az enyém ZTE MF195 és csak MF190 van rajta de amúgy ez az egész nem is enyém hanem a nagynéném és csak oda adtam nekem hogy én hátha tudok vele valamit csinálni mert neki fogalma sincs, de állítása szerint neki ez működött mert kb 2 hónapja van meg neki addig minden rendben volt elvileg resetelve lett és utána már hiába is csináltam vele akármit nem volt jó szerintetek ha előtte működött akkor mit csinalhattam rosszul van még egyéb beállítási lehetőség amit esetleg rosszul csináltam vagy kihagytam!
2017. nov. 17. 14:32
 4/4 A kérdező kommentje:
Mint mondtam a router kb 1 hónapos és addig tökéletesen működött az utóbbi 1 hétben lett ez közben már arra is gondoltam hogy rossz a router mivel hiába csatlakozók a nehéz a routeren keresztül csatlakozik is és kb 30 mp múlva bontja is a hálózatot és közben már firmware frissítést is csináltam rajta de semmi nem változott
2017. nov. 17. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!