Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi értelme a jelszóemlékeztető...

Mi értelme a jelszóemlékeztetőnek? Nem csak én tudhatom, hogy hova jártam általános iskolába, meg mi volt az első állatom neve.

Figyelt kérdés
Vagy ezekre a kérdésekre valami tök más választ érdemes megadni, ha azt akarom, hogy ne törjék fel azonnal a profilomat? Ennél akkor már sokkal jobb a két lépcsős autentikáció (sms-ben kapott kód).

2017. nov. 22. 20:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Mert ha ellopja egy keylogger az adataidat, akkor Szergej Romaniabol nem fogja tudni.


Persze jobb a ketlepcsos, de az SMS draga a cegnek, minden oldalhoz nem fogok Authenticatort letolteni, az email kenyelmetlen. Sok ugyfelnek okostelefonja sincs.

2017. nov. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A jelszóemlékeztető amenynire én tudom rendszerint csak ahhoz egy plusz biztonsági kérdés, hogy kiküldjenek neked e-mailben egy jelszó változtatást. A elgtöbb oldalon ilyen nincs, és bárminemű autentikálás nélkül kérhetsz jelszó módosítást, tehát ebből a szempontból picit biztonságosabb.
2017. nov. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Azért manapság már jellemző, hogy egyénileg megírt kérdés-válasz kombinációt is tudsz használni. Ha lehetőséged van rá, csináld úgy. Szóval ebben az esetben elég sok értelme van a jelszó emlékeztetőnek. Úgy nem lenne pont értelme, ha nem lehetne ilyet. Szar ügy, mikor a kutyád nevére kell asszociálnod, hogy eszedbe jusson a jelszó.
2017. nov. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!