Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Nem értem, miért nem lehet...

Nem értem, miért nem lehet tudni, hogy mennyi bitcoinja van Satoshi Nakamotonek? Hiszen a bitcoin tranzakciók ismertek, tehát az első tranzakciókat vissza lehet nézni, nem?

Figyelt kérdés

Az alábbi cikk szerint:

[link]


A technológia alapjait Satoshi Nakamoto álnéven lefektető, azóta is ismeretlen személy (vagy csoport) becslések szerint egymillió bitcoint tett félre a kezdetekben



2017. dec. 1. 21:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Talán mert senki sem tudja, hogy melyik azonosítók tartoznak most hozzá? Nyilván több esze volt annál, hogy hatalmas, könnyen lenyomozható pénzmozgásokkal irányítsa a részét, amit feltehetőleg nem egyetlen fiókon tart.
2017. dec. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát én nem értem, amit mondasz. Az első aki bányászott, az nyilván ő volt, vagy a barátai. Ebből a szempontból mindegy. Amit bányászott azt látjuk, hogy kinek utalta el. Ha valaki létrehoz egy új álnevet, arra úgy kerülhet bitcoin hogy bányászik, vagy valaki utal neki.
2017. dec. 1. 22:38
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha azt se tudják ki az akkor honnan tudják hogy mennyit tett félre? Vagy nem adta el a Bitcoinokat már az elején amikor elkezdtek érni valamit?

Satoshi nem tudhatta hogy ekkora őrületet indít el és nem is biztos hogy volt ilyesmi a fejében. Ő egy jó fizetési rendszert akart alkotni. Azt hogy még annak idején a Bitcoin létrehozásában segédkezők se hitték hogy ez egyszer jó befektetés lesz mi sem mutatja jobban mint hogy az első két pizzát amit Bitcoinnal vettek ők az 10 000 Bitcoinért vették meg. Ez nem jelenti azt hogy ők mind nem kerestek ezen az egészen de ők se ismerték a jövőt.

Ha érdekel akkor kinyomozhatod. Megnézed az első Bitcoin tranzakciókat és utána azokkal az azonosítókkal ellenőrzöd a későbbieket is hogy megtudd mennyit adtak el. Ha azóta nem készítettek maguknak újabb bitcoin számlákat és azokra nem utaltak. Engem az érdekelne inkább hogy miért maradt Satoshi inkognitóban. Lehet hogy egy szervezet állt a Bitcoin mögött és tényleg több embert takar e név.

2017. dec. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Követve a gondolatmeneted, tegyük fel, hogy megnézed melyik címeken volt "kezdetben" bitcoin, és tegyük fel, hogy ez tehát mind a létrehozó(k)é volt. Ha elkezded nézni az első tranzakciókat, honnan fogod tudni, hogy melyik ment egy "új" ember pénztárcájába, melyik pedig egy Satoshi hoz tartozóba?

Nem lehet tudni mennyi Bitcoinja van, azt sem, hogy ezek valaha lesznek-e használatban. Ettől is függően becslik 1,5 és 4 millió db közé az "eltűnt" bitcoinok számát.

2017. dec. 5. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
és mi alapján megy a becslés?
2017. dec. 5. 14:17
 6/7 anonim ***** válasza:

Az eltűnt Bitcoinok szempontjából néhány eset ismert pl amikor meghalt egy bitcoin tulajdonos és mások tudták hogy mennyi Bitcoinja van de senki nem tudta a tárcakódját (azt a melyikkel utalni lehet a Bitcoin számláról és ezért ott ragadt örökre). Sokat el is loptak már kiberbűnözők kereskedő oldalakról de ezek még mindig forgalomban lehetnek. Olyan eset is ismert hogy régen valaki vett Bitcoinokat (amikor csak néhány dollárt ért) és azóta elfelejtette hova jegyezte fel a kódjait és már nem fér hozzá.


Van egy olyan gyanúm hogy tényleg egy csoportot takar az S.N. név. Pár éve egy Craig Wright nevű ausztrál vállalkozó jelentette be hogy ő a Bitcoin kitalálója és azzal igyekezett bizonyítani hogy olyan tárcakódokat (azoknak utaló kódját) tett közzé amelyek elvileg az elsőnek kibányászott Bitcoinokhoz köthetők. De ezt egyszerűen megszerezhette és ha már közzé tette azokat akkor nyilván nincs már rajtuk Bitcoin. Biztos vagyok benne hogy a Bitcoint egy társaság közösen hozta létre de bizonyos szempontokból nem voltak előrelátók. Többek között például nem látták előre hogy egy idő után kicsi lesz a blokkméret. Vagy hogy egy egyre szűkülő kör lesz képes bányászni (már azt emlegetik hogy ezzel elvesztette a Bitcoin a függetlenségét és decentralizáltságát) és az utalási idők is lassan már kivárhatatlanul hosszúra nyúlnak. Ezek a jelek arra utalnak hogy csak kísérletnek indult és ez is alátámasztja azt hogy nem is tekintették befektetésnek. Nem gondolták hogy évek múlva több ezer dollárt fog érni egy Bitcoin és ezért nem is igen lettek miliárdosok belőle.

Az első befektetők is csak a pénzük kétszereződését vagy háromszorozódását várták szerintem. Most időszakonként nagyon gyorsan nő az értéke és egyre nehezebb tagadni hogy egy befektetési lufi. De én nem a tulipánhagymás lufihoz hasonlítanám hanem inkább az ezredfordulós dotcom lufihoz - de ez a hasonlat is sántít mert akkoriban internetes startupokba fektettek hasonló tempóban.

Bocs ha sértek ezzel egyeseket. A Bitcoin nem tökéletes fizetőeszköz. Az se igazi még hogy az egyes jó fejlesztések szétszóródnak a forkok között. Pl a mostanában létrejött Bitcoin Goldot lehet már (állítólag) rentáblilisan GPU-val is bányászni míg az eredeti Bitcoin bányászata már csak egy szűkebb kör kiváltsága. Még várok az igazira és ha eljön akkor abba bártabban invesztálok mert az eredeti Bitcoinba fektetni már egyre veszélyesebb szerintem - de sokan vannak akik szerint biztos befektetés még mindig és amíg ők kitartanak addig fog szárnyalni a Bitcoin árfolyama is. Az a kérdés hogy a Bitcoin befektetésekben 100%-ig bízók bizalma meddig marad fenn és mi ingatja majd meg ezt a bizalmat. Nagyon érzékeny a Bitcoin piac. Például amikor jöttek a hírek hogy a kínaiak betiltanák - de akkor volt ami ellensúlyozza: a világ többi részén nem tiltják és van ahol még támogatják is úgyhogy a befektetők azt gondolták hogy kit érdekel mit mondanak a kínaiak. De mi lesz ha egyszer egy olyan rossz hír jön amit nem tud ellensúlyozni semmi? Akkor összeesik a Bitcoin.

2017. dec. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Örömel olvastam, hogy értelmes hozzászólások is születnek ebben a témában itt. Ezért szeretnék is rá reagálni, annyit, hogy teljesen igazad van azokban amit a bitcoin hibáiról írtál és, hogy "lufi" formálódik. Csak szerintem ez a lufi még most fog belépni egy még őrültebb növekedés fázisába. Amennyivel nőtt a publicitása mostanában a Bitcoinnak...Szerintem mielőtt bármiféle jelentősebb visszaesés lesz, még rengetegen fognak befektetni. A Dotcom lufi is akkor pukkant ki, mikor már szinte mindenkihez, akiknek alapvetően eszébe sem jutna befektetni elért a "FOMO" és vettek. A bitcoin nagyon messze van még ettől a szinttől, nem ismerik az emberek, egyszóval szerintem rengetegen fogják elkezdeni a következő fél évben. Érdekességként ide kapcsolódik a "100 majom effektus".

Viszont ha ki is pukkan, a Bitcoinnal szerintem olyat sikerült alkotni, ideológia és technológia terén, ami egészen meghatározó lesz. Ahogy Te is írtad, szükség van egy tökéletesebb verziójára.

[link]

Ebben a cikkben hasonló témákat boncolgatnak.

2017. dec. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!