Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Melyik szerintetek a biztonság...

Melyik szerintetek a biztonságosabb a dolgok tárolásában?

Figyelt kérdés
Sziasztok, Hol lehet Biztonságosan tárolni, pl filmeket, programokat, stb? mert a Youtuben nem lehet mert törlik v letiltják még privátban is, néhányat nálam már letiltott Magyarországon is ami 2.éve vannak fent, más videó megosztókra privátban sem biztonságos, a felhőben meg állítólag kitiltott pár ember a Google driver-ből meg hogy sok hekker támadás van, hol érdemes tárolni a dolgokat? Merevlemez? Pedrive? stb, Köszönöm előre a hasznos válaszokat...

2017. dec. 11. 19:31
 1/7 A kérdező kommentje:
De a Torrent oldalon sem lehet tárolni..
2017. dec. 11. 19:34
 2/7 anonim ***** válasza:

"a felhőben meg állítólag kitiltott pár ember a Google driver-ből"


Akkor titkosítsd az állományokat (AES256-os algoritmus megfelelően hosszú és bonyolult jelszóval tökéletes), de úgy, hogy a nevüket is elmaszkolod (mondjuk az Macskafogó (1986).avi névból megcsinálod annak sózott SHA512 ellenőrzőösszegét: bf1d197cee15136e526969a3a59b3b45408be20b24f34acd9c4bf767990f092eea35373b5f831c0ca6b43e951b11cc637064a0156aa4eae93a30a0095dd10c62 ), majd így töltöd fel a tárhelyre. Az állományok eredeti és így "titkosított" nevét meg elmented egy szöveges indexállományba, amit külön, magadnál tárolsz.


Így a tárhely tulajai nem tudják hogy mit tárolsz az állományban, így nem fogják azt törölni.

2017. dec. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
# 2 Nekem sók filmem van 5-10 ezer körül lehet. Ezeket mind titkosítsam be egyenként?
2017. dec. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha szerzői jog által védett művek illegális kalózkópiáit akarod tárolni (és haverjaiddal megosztani) egy olyan tárhelyen, ahol ezt nem szabadna:

"Respect copyright laws. Do not share copyrighted content without authorization or provide links to sites where your readers can obtain unauthorized downloads of copyrighted content. It is our policy to respond to clear notices of alleged copyright infringement. Repeated infringement of intellectual property rights, including copyright, will result in account termination. If you see a violation of Google's copyright policies, report copyright infringement."

Forrás: [link]

és tartasz attól, hogy a szolgáltató ellenintézkedéseket tehet, akkor igen.


Ha magadnak nagy tételben gyűjtögeted - szorgalmas hörcsögként - a filmipar remekeit, akkor meg ruházz be magadnak adathordozóra - alkalmasint merevlemezekre egy NAS-ba zsúfolva.

2017. dec. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

# 4 válaszoló kinek írtad? Én hármas válaszoló vagyok.

Szerinted nem éri meg ennyi filmet feltölteni titkosítani, lassú sók időt vesz igénybe?

2017. dec. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5: igen, neked írtam.

Ha feltételezzük, hogy az állományokat mind a felhőtárhelyen tárolnád - akkor megtekintés előtt a filmet meg kell keresned, le kell töltened (~1 GB-os állománymérettel és 10 Mbps-os letöltési sebességű nettel számolva 800 másodperc vagyis 13 perc alatt jön le), majd dekódolnod (gyorsan kiteszteltem: egy 1 GB-os véletlenszerű tartalmú állomány nálam, Linux alatt 7zippel, tömörítés nélkül 8-10 másodperc alatt dekódolható) kell. Ez valakinek problémát okoz.


Van ingyenes automatizáló program ilyesmi célra:

[link]

2017. dec. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem egy Külső és egy belső merevlemez jobb, könnyem gyorsabb mintha a felhővel foglalkoznék.
2017. dec. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!