Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért ennyire lassú az interne...

Miért ennyire lassú az internet a laptopomon? Leírásban részletek

Figyelt kérdés
Egy ideje a laptopomon (Lenovo ThinkPad T420, win10) érthetetlenül lassú a net. A netre WiFin keresztül kapcsolódom. Elvileg 120 Mbitps sebesség a maximum, és 30 a garantált minimum letöltésre. Ehhez képest, egy 1600MB filet nem tölt le egy óra alatt sem. Először arra gondoltam, hogy a szolgáltató nem biztosítja a minimum letöltési sebességet, vagy más eszközök (többen használjuk ezt a netet a lakásban) terhelik a hálózatot, és ezért ilyen lassú nálam. Csináltam két speedtest mérést. Az egyiket a laptopról, másikat a mobilomról. Laptopról Speedtesten 3 Mbitps letöltési sebességet mértem. A mobilommal 70 Mbitps körüli a letöltési sebesség, ami teljesen elfogadható és használható. A UPC ConnectBox elvileg az ac szabványt használja, a laptop és a mobilom pedig 802.11abgn WiFi szabványokkal kompatibilisek. Mi lehet az oka a hatalmas letöltési különbségnek?
2017. dec. 12. 16:09
 1/1 anonim ***** válasza:

Csinálj modem újraindítást. (kikapcs, bekapcs)


A gépeden pedig az "adapterbeállítások módosításánál" a hálókártyánál letiltás, majd kapcsolódás.

2017. dec. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!