Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Az IP cím számítógép vagy...

Az IP cím számítógép vagy internet szolgáltató függő?

Figyelt kérdés
Ha nyilvános helyen használom az internetet és úgy küldök valakinek üzenetet, akkor is le tudnak nyomozni?
2017. dec. 20. 09:45
 1/4 anonim ***** válasza:
mivel általában mindig új IP címet kapsz ha felcsatlakozol az internetre, vagy újra indítod a routert, ezért következtetheted, hogy nem a számítógépedtől függ.
2017. dec. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azért ez erős túlzás.. Kábelnet esetében nagyon ritkán adnak új IP címet. Nekem már majdnem 1 éve ugyanaz az IP címem, pedig papiron dinamikus IP-m van. Nekem utoljára ADSL internetnél volt az, hogy minden modem inditáskor és újracsatlakozáskor új IP-t adott.
2017. dec. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ha nyilvános helyről kaptam egy üzenetet, akkor az eszköz alapján lenyomozható ki volt?
2017. dec. 20. 14:36
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem. Legalábbis számodra nem.

Amúgy PPPoE kapcsolatok esetében van az, hogy minden újracsatlakozáskor új IP-t kapsz. PPPoE-t használnak pl ADSL-nél, de ha jól tudom optikai ( FTTH ) netnél is.

Kábelnetnél valóban ritkán módosul az IP.

2017. dec. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!