Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Tudom korlátozni a lakótársam...

Tudom korlátozni a lakótársam internet sávszélességét?

Figyelt kérdés

A lakótársam folyton torrentezik, havi szinten több 100 giga adatforgalmat generál (állítása szerint filmeket tölt le). Hiába mondom neki hogy használjon online filmes oldalt, az neki nem jó, mert "nem olyan a képminőség" (neki HD kell, és az a film nincs fent, meg blabla) meg nem tudja használni az adblockot hogy ne legyen tele reklámmal.

Namost mikor ő letölt, az én laptopomon folyton megszakad a net. Ez egy 6 éves gép, tökéletesen jó csak szerintem nem elég erősen kapcsolódik a jelre. Az új mobilom és más újabb eszközök remekül csatlakozva maradnak.

Tudom a lakótársam sávszélességét korlátozni, hogy ne lopja a netem? Tudom valahogy javítani a laptopomon a vételt és meggátolni a megszakadást (mindig kiváló a jelerősség)?


2017. dec. 26. 17:24
 1/3 anonim ***** válasza:

csináljunk úgy mintha az adblockerek megvédenének a kártevőktől ami az online oldalakon van.


laptop gondolom wifi, próbáld meg kábellel.


a routerben ha támogatja akkor korlátozhatod is az adott eszközök sebességét de ehhez kevés az infó

2017. dec. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

[link]

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerde..

Igazából ez a kérdés már többször lett megválaszolva mint amennyit képes lennél elolvasni. Használd a keresőt és millió egy megoldást találsz. De a router kezelőfelületén bandwith control és a szobatársaid MAC címét hozzáadod és beállítasz egy maximum sebességet.

2017. dec. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
De igaza van a lakótársadnak, a pl. Ncoreon sokkal jobb minőségben vannak fenn filmek mint mondjuk egy online filmes oldalon..
2018. márc. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!