Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi korlátozhatja az internet...

Mi korlátozhatja az internet sávszélességet?

Figyelt kérdés
Optikai interneten csomagot váltottam 1000-Mb sebességü netre a Telekomnál. A letöltés 270-80-körül megy a feltöltés rendben megy 200 Mb sebességgel. Szakember bemérte a vonalsebességet és jön az 1000Mb sebesség az ő laptopján ami régebbi mint az enyém.Nekem 2 éves komoly ASUS laptopon van a hálózati kártya 1 Gb....windows 8.1 van rajta és mégsem jön több sebesség. Mi lehet a probléma? Köszönöm.
2017. febr. 16. 12:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Ugyanazon a végponton (kábelen) mérte, amin használod?

Tehát nem került be azóta közé egy router, switch, vagy egyéb eszköz?

Fel van-e telepítve a legfrissebb LAN driver?


Aztán még az is lehet, hogy csak papíron tud 1 Gb/s-ot a kártya...

2017. febr. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ugyanazon körülmények között kiment hozzád és kihúzta a kábelt a laptopodból, átdugta az övébe és azon ment az 1000 megabit? Mert akkor egyértelmű, hogy nálad van a hiba. Hálózati kártya hibája is okozhatja, vagy tenni kéne hozzá egy saját drivert, hogy tényleg tudja az 1000 megabitet.
2017. febr. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
ASUS laptop 2015 őszén vásárolt felső kategóriás gép. Felhívta a gyártót és mondták,hogy teljes mértékben megfelel az 1000. Mb sebességre mert korábban már teszteltek ilyen gépet. Valami hiba nálam van a gépen....közvetlenül csatlakozik a modemhez. A Telekom műszaki embere is közvetlenül csatlakozott és ott ment 970.Mb. Lehet,hogy korábban valamit olyat telepítettem rá ami akadályozza. Letöltöttem az ASUS oldaláról a legfrissebb lan drivert de nem lehet telepíteni mert az írja,hogy a hálózati vezérlő nem található. Ezt nem értem mert az internet meg működik 300 Mb sebességgel és nagyon gyors. Most mi lehet a hiba?
2017. febr. 16. 16:18
 4/5 anonim ***** válasza:
Telepítsd újra a windowst
2017. febr. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Qualcomm atheros ar8151 pci-e gigabit ethernet controller....ez elég az 1000Mb sebességü nethez? Vagy kell vennem másikat?
2017. febr. 18. 17:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!