Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan folyik egy online...

Hogyan folyik egy online vásárlás? Hogy van a rendelés, fizetés, átvétel?

Figyelt kérdés
Most nézegettem dolgokat az eBay-en, csupa Star Warsos cucc, van közte LEGO prateroianus őr, Porgos pulóver, porgos bögre, meg ilyen dolgok, összesen lenne olyan 18-20 ezer Ft. Viszont nekem teljesen érthetetlen ez az egész, minden amit néztem máshonnan rendelhető a világból, plusz ugye nem tudom ezeket mikorra hozzák ki, egyben vagy külön, kell-e pluszban fizetni, mikor és hol vehetem át stb. Hogy zajlik le ez az egész, és mennyire biztonságos? És mi van ha nem azt kapom amit rendeltem, vagy valami hiányzik, vagy törött/szakadt/elromlott/hiányos?

2018. jan. 2. 20:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Minden kérdésedre választ ad az ebay FAQ része. Kiválasztod mit akarsz megvenni, kártyával\paypallal\akármivel kifizeted, vársz amíg megérkezik, átveszed, ennyi. Ebay, meg általánosságban az online piacterek védelmet nyújtanak a vevőnek ha valami nem stimmelne a rendelt termékkel, írsz az eladónak, ha nem segít akkor az ebay nek aztán mondják mi a teendő - de ez is le van írva a FAQ ban.
2018. jan. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát ez eléggé elbizonytalanított. Készpénzzel nem lehet a futárnak fizetni? Paypalom nincs, kártyával meg francnak sincs kedve fizetni, hogy aztán lelopják az összes pénzt a számláról és/vagy valami bűncselekménybe keverjenek vele.
2018. jan. 3. 13:03
 3/3 anonim ***** válasza:

#2-re

Már ne haragudj, de az utolsó mondatod alapján Neked bankkártyát sem érdemes használnod(a hétköznapi életben sem), annyira nem vagy tisztában az alapvető dolgokkal sem a kártyahasználattal kapcsolatban.(egy "mezei" automatánál is ellophatják az adataidat, és csak utólag vennéd észre...)


Ahogy #1 is leírta, minden ilyen oldalon ott van a részletes leírás. (De itt a GYK-n is van rengeteg ezzel kapcsolatos kérdés/válasz.)

2018. jan. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!