Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért ilyen lassú a vezeték...

Miért ilyen lassú a vezeték nélküli USB adapter?

Figyelt kérdés

Új adapterről van szó (TP-LINK TL-WN823N - 300Mbps).

Asztali géphez van csatlakoztatva, ugyanebben a szobában lévő laptopok wifivel 4,5-4,9 mb/s-os sebességgel töltenek le, míg az asztali ezzel az adapterrel, és egy régebbivel is (TL-WN321G - 54Mbps) csak 1,5-1,6 mb/s-ra képes. Több USB porton is kipróbáltam, nem azzal van a baj. A wifi-router egy emelettel feljebb van, kb 4 méterre az adaptertől. A jelerősség kiváló.



2018. jan. 17. 20:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy 5ghz-es wifit is sugároz a router,amit a másik adapter tud fogni, az új pedig nem 5ghg képes.

Az 5ghz-es csatornák sokkal gyorsabbak.

Én 2,4ghz-en soha nem tapasztaltam 15-20mbit/s-nél gyorsabb sebességet. Pedig 500mbit/S az internetünk, és a router is pár méterre van ugyanabban a szobában.

5ghz-en már 200mbit/S felett jár.

2018. jan. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az elején elírtam. 5ghg helyett 5ghz
2018. jan. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A wifi router is új, 3 db 2,4 ghz-es és 2 db 5 ghz-es antenna van rajta. (tp-link archer c60 - 1350 mbps)

Szóval nem értem mi lehet a baj

2018. jan. 19. 14:03
 4/4 anonim ***** válasza:
Az egy dolog hogy a router 5 gigás, ha az adaptered csak 2,4-es.
2018. máj. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!