Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » SOS. Internetes fogalmazásban...

SOS. Internetes fogalmazásban tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

10-20 oldalban infó órára kell írnom valamilyen témakörről. Az internetet választottam. Szeretnék majd rátérni a Deep web-re is csak arról nem találtam elég információt. Ezekre a kérdésekre tudnátok nekem válaszolni?


1) A deep web indexelt vagy sem? Több helyen is azt olvastam hogy nem, de videókban meg láttam hogy használnak keresőket. Akkor még is csak az indexelt valamilyen szinten? Vagy itt más megoldás van?


2) Gyakorlatban mire lehet használni? Mármint a legális oldalát tekintve. Hogy mire nem szabad azt sok helyen kifejtették, de gondolom van olyan tartalom is ami legális és csak a deep weben keresztül érhető el.


3) Fájl megosztás. Pontosabban az I2P-nek az egyik beépített valamije. Ez mit takar? Ahogy néztem olyan mint a sima torrent (épp emiatt akarom megemlíteni). Az alap elve megvan, hogy egy elég anonim dologról van szó, de ez mire jó? Csak ilyen darkos cuccoknál használják, vagy sima torrentezésre is?


4) Kik a "gonoszok"? Ahogy le tudtam szűrni videókból és írásokból a legtöbben próbálnak a lehető legkevésbé lenyomozhatóak lenni. Erre miért van szükség? Ha ezt nem tennék, akkor kapásból lekapcsolnák őket? Ha igen, kik? Azt olvastam, hogy az Internet szolgáltató is látja alap esetben a tevékenységeket, emiatt van az egész?


+1) Mégis mennyire veszélyes? Mármint a kártevők miatt és a hatóságok (vagy nem tudom kik) felől. A deep webre elvileg azt mondják, hogy legális tartalom is akad rajta bőven, de könnyen elérhető nem legális tartalom is. Igazából ki akartam próbálni, ha személyesen tapasztalom meg akkor biztos jobbat tudnék írni róla, de nem mertem kipróbálni. Nem is a kártevők miatt, hanem mert mi van ha nem csak legális oldalt nyitok meg például? (Videókból azt szűrtem le, hogy nem feltétlen lehet mindenről kapásból megállapítani hogy az-e vagy sem.)


Köszönöm előre is a válaszokat.



2018. jan. 20. 09:08
 1/2 anonim ***** válasza:

1) Egy nagyon kis része az. Vannak oldalak (pl.: Hidden Wiki) ahol kategóriákba vannak gyűjtve a linkek.

2) A rajta lévő legális dolgok nagy része megtalálható a "rendes" weben is, de van egy csomó fórum.

3) Az I2P egy sima VPN program, limitek nélkül.

4) A "gonoszok" általában az illegális szolgáltatások üzemeltetői, ill. használói. Nem feltétlenül kapcsolnák le őket rögtön, ha nem lennének mindig anonimak, de szeretnek biztosra menni. Akik elől "bújkálnak", azok az adott ország/régió erre specializálódott hatóságai (Magyarországon: [link] vagy bizonyos nemzetközi szervezetek.

+1) Megfelelő beállítások mellett biztonságosan ki lehet próbálni, de nem ajánlott semmit se letölteni, vagy bárhova regisztrálni. Ahhoz, hogy elérj egy Deep Webes weboldalt, szükséged van egy speciális böngészőre ( [link] A [link] oldalon van egy jó lista, érdemes onnan indulni. A Hidden Wiki címe pedig: [link]


Remélem, ez segít!

2018. jan. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha kell még valami, írj privátban!
2018. jan. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!