Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » IP címes Wifi csatlakozás...

IP címes Wifi csatlakozás kicselezése? Megoldható ez? 18/f

Figyelt kérdés

A 17 éves öcsém ilyen számítógépes zseni. Úgy van megcsinálva itthon a wifi, hogy van 2 router (emeleten és a földszinten), de akár melyikhez csatlakozunk minden eszközünknek fix ip-je van (pl a laptopomé 192.168.1.107, a telefonomé meg 192.168.1.109).

Én is, az öcsém is és néha az anyu is szokott torrentezni.

Anyu itthonról dolgozik általában, és gyors net kell neki napközben. Öcsém ezért kitalálta, hogy csak este 10 után torrentezünk. Persze ha elkezdünk hárman egyszerre torrentezni totál meghal a net. Ezért néha én szoktam napközben is húzni, egész addig amíg anyu nem szólt az öcsinek, hogy mostanában nagyon lassú a net. Öcsi benézett a routerba, és látta hogy az én laptopom terheli a netet.

Akkor valamit csinált, és most már 2 hete nem megy nekem a net se laptopon, se telón. Neki, anyunak, nagyinak, a TV-n is megy, csak nekem nem.


Mit csinálhatott? Miért nem mehet nekem a net?



2018. jan. 21. 13:04
1 2
 1/11 anonim válasza:

Ha 18 éves lennék, az öcsém 17 és így próbálna kiba..ni velem én a saját öcsémet ba..nám ki. Most komolyan, mi lesz legközelebb? Letilt face-en aztan jelented az adminoknak?

Nem sokkal vagyok idősebb..(4 év) de mi ezt nem így intéztük akkoriban. Szólsz anyádnak, ha ez nem vált be akkor meg szétveritek egymást.

Jó lehet túlzok, de akkor is..

2018. jan. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Anyámnak szóltam, azt mondta jól tette hogy elvette tőlem a netet, mert "az nem normális, hogy nappal dolgozni akar és nem tud elküldeni egy mail-t vagy lehúzni egy PDF-et mert olyan lassú a net".

Ó ha szétverném őt, szerintem anyánk engem ki is dobna itthonról.

2018. jan. 21. 13:25
 3/11 anonim válasza:

Pedig pár pofon igen is jó hatással van a testvéri kapcsolatra, főleg ha annak itt az ideje.

Mond meg hogy állítson vissza mindent és te nem torrentezel annyit és vége a történetnek, ha nem akkor meg 18 éves vagy, elmész szépen dolgozni és előfizetsz egy külön netért ha annyira fontos.

2018. jan. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Mondani mondhatok neki akármit, nincs velem beszélő viszonyban, kifejezetten után engem, amiért jópárszor keresztbe tettem neki, meg szemét voltam vele.

Ő a kis okos, a jó tanuló, neki mindent szabad. Ma is hajnalban jött haza kb hulla részegen, +egyik haverja is itt aludt mert nem talált haza olyan részeg volt. Engem ilyenkor anyu mindig lecsesz, nekik meg annyit mondott nevetve reggel, hogy na fiúk milyen volt a buli? Kávé a konyhában, ahogy látom rátok fér.


Nincs valami megoldás, hogy belebabrálok az ip címekbe vagy valami és menni fog újra a netem? Mert ezzel a kis ...-al nem lehet beszélni.

2018. jan. 21. 13:39
 5/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a routerben mac cím szűrést állított be, vagy letiltotta az ip címedet.
2018. jan. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
És mit tudok csinálni, ha letiltotta az IP-met vagy a MAC címemet?
2018. jan. 21. 14:31
 7/11 anonim ***** válasza:

Ez cumi...

Még ha hozzá is férnél a routerek beállításaihoz és át ís állítanád, nem érsz el semmit. Nem hülye az öcséd, ő valószínűleg tisztában van vele, hogy tol egy hard reset -et a routeren és újra az övé az irányítás.

Talán otthon nem kellene ennyire fekete báránynak lenni.

Ezt a meccset elvesztetted...

2018. jan. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hogy érted, hogy nem kéne ennyire fekete bárnánynak lenni?
2018. jan. 21. 16:35
 9/11 P.O.C. ***** válasza:

Jó nagy gyökér öcséd van. Ha ennyire ért, hozzá simán belehetne állítani a routeren sávszélesség korlátozásokat is. És akkor mindenki boldog lenne, mert jutna elég sávszélesség a napi tevékenységéhez.


Egyébként meg neked is nem tudom miért nem lehet egyszerre eldönteni, mit akarsz leszedni. Nappal csak a torrent fájlokat, este meg elindítanád, másnapra minden lejönne amit akartál.

2018. jan. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Na pont ez az, hogy úgy egyeztünk meg, hogy mindenki éjjel torrentezik. Én is, öcsém is, másik öcsém és anyám is. Mindenki szedi a sorozatokat, filmeket, programokat (anyu is meg a két öcsém is szereti a DR House-t, ezért az öcsi elkezdte leszedni mind a 8! évadot HD-ban ami kb 170GB. Ez miatt este 10-töl reggel 7-ig totál halott a net).

Vannak valami sávszélességek, mert a legkissebb öcsém napközben is húz, játszik és mégsem lassul a net feltünően. Ők ketten megbeszélték hogy tudnak nagyobb lassulás nélkül húzni. (Csak nekem meg is mondta hogy nem csinálja meg, mert régebben sokat kicsesztem vele, beárultam ő mindenért, és "most visszakapom".

2018. jan. 22. 12:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!