Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nincs a telenornak 3G...

Kisvuk29 kérdése:

Miért nincs a telenornak 3G lefedettsége ott ahol kellene lennie?

Figyelt kérdés

Eddig vodásként nem volt 3G gond és a régi telefonom is csak 3G volt, de mióta megvettem az új már 4G képes telefonom és telenoros lettem ugye tökre örültem, hogy milyen jó is a 4G

Viszont kíváncsiságból átkapcsoltam 3G preferált módba és egyből át is dob 2G-re pedig a telenor térképe szerint kül és beltéri 3G is kéne legyen mindenhol de csak 3 ponton találtam az udvaron (amit ezen a képen össze is foglaltam: [link] sárga ahol szükség lenne rá piros ahol van)

Most logikusan jöhetne a kérdés, hogy ha van 4G miért érdekel a 3 :D

Láttam a tescoban 17 vagy 18 ezerért 3G tabletet, de a neten is akad pár 20 körül ami nekem arra elég lenne, hogy ha itthon tartózkodom azon netezzek, meg ha valami baja lenne a telefonomnak azon lenne ugyan úgy net

De így felesleges pénz kidobás lenne a 4G-s dolgok meg elég drágák

Lehet, hogy más eszköz képes lenne fogni és csak a telefonommal van gond? Vagy a telenor a ludas a térképével?



2018. jan. 22. 20:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Írják:

"A lefedettségi térképen megjelenített adatok és a hozzá kapcsolódó várható sebesség értékek a Telenor mérései alapján készített, BECSLÉSEKEN ALAPULÓ, ÁTLAGOS/IRÁNYMUTATÓ ÉRTÉKEK, amelyek a TERÜLET LEFEDETTSÉGI VISZONYAITÓL, a felhasználók számától FÜGGŐEN VÁLTOZHATNAK."

[link]

szóval csak iránymutatásra alkalmas, nem kőbe vésett értékek.


Egy csomó dolog befolyásolhatja:

[link] #befoly

és ahogy látom, egy falu szélén vagy, és ott van erdő is a közelben. Az átjátszóállomásra néző, kültéri, irányított antennával 4G modemmel és routerrel esetleg meg lehetne oldani, de az körülményes

2018. jan. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ezeket el tudnám fogadni, ha nem úgy lenne, hogy az udvar egyik pontján van a másikon nincs :D

Pontosabban az se érdekelne, ha az egész udvaron nem lenne csak a házban

Van kb 500 méterre innen a hegytetőn egy torony, de nem tudom melyik szolgáltatóé (igaz lehet a telenor, mert a 4G az tökéletesen jön

2018. jan. 22. 21:29
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

"Ezeket el tudnám fogadni, ha nem úgy lenne, hogy az udvar egyik pontján van a másikon nincs :D "

Ez teljesen életszerű.

A mikrohullámú sugárzás ugyanis úgy terjed mint a fény. Ha beleütközik a fába (vagy más terepakadályba), abban elnyelődik, arról visszapattan, azon szétszóródik. Így az udvar egyik fele "árnyékban van", a másik fele meg "úszik a mikrohullámú éterben".


"Van kb 500 méterre innen a hegytetőn egy torony, de nem tudom melyik szolgáltatóé"

A telefon általában jelzi (Android esetében: Beállítások -> A telefonról -> Állapot) de vannak erre alkalmazások is (CellID Info, Network Cell Info Lite,...)

2018. jan. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!