Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Van wifi (jó is), de a modem...

Van wifi (jó is), de a modem utáni elosztó kábelről nem működik az internet. Hogyan lehet megoldani? Modembeállítások?

Figyelt kérdés
Szóval egy fél éve beköttettük az internetet. Wifis modemet kaptunk. Számítógép nem volt a helyszínen mikor megcsinálták, ezért azzal nem is tudtunk foglalkozni. Párszor használtuk csak wifiről, az jó volt. Viszont mikor megpróbáltuk számítógépre rákötni a kapott csatlakozóval, egyiken sem érzékelte. Illetve volt amin azt írta hogy "nem privát kapcsolat" meg hasonló hibaüzenetek és ha bele is tudtunk valamibe menni a böngészőn keresztül ,akkor max 1 perc múlva már írta is ki megint a hibát.Szőval nem a zsinórral van a gond, érzékeli a netet,csak nem tudja használni. A kérdésem az,hogy ha belépek a modem beállításaiba(böngészőn keresztül 192.168.0.1) akkor ott mit vagy hogy kell beállítani ,hogy jó legyen a net és tudjam használni vezetékes kapcsolatnál is?

2018. febr. 11. 13:48
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Nem a vezetékkel van a gond. 3-4 vezetéket is kipróbáltunk. A számítógép csatlakozásánál mindegyik világított. Modemben is meg lett próbálva,hogy másik csatlakozásba dugtuk. A probléma internetbeállításos dolog lehet szerintem. Ip cím alapján kellene új hálózatot manuálisan beállítanom vagy mi?
2018. febr. 11. 13:55
 2/12 lali51 ***** válasza:
A wifis modemet és a gépet összekötöd egy utp kábellel,már kell lennie internet kapcsolatnak.A gépre telepítve van az enthernet driver?
2018. febr. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Valami biztos van rajta, mert egy másik szolgáltató netjét már használtam vele.
2018. febr. 11. 16:04
 4/12 A kérdező kommentje:
És azzal semmi gond nem volt. Egyből érzékelte a netet és működött. Csak az adott helyen van gond.
2018. febr. 11. 16:05
 5/12 CspCsj ***** válasza:

A modem kézikönyvében biztos benne lesz.

A pontos modellszáma alapján keress rá, mert sok modemnél mások a beállítások.

A szolgáltatók weboldalán is szokott leírás lenni a használt modemekhez.

2018. febr. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

A következő dolog történt. Wifit használva laptopon filmet néztünk. Majd bekapcsoltam azt a számítógépet ami a modemra volt vezetékesen(utp kábel vagy mi) csatlakoztatva. Ekkor elment a net. A wifi is. A modem újraindult/kikapcsolt. Csak az első két jel világított mikor odamentem megnézni. Mi okozhatja a hibát?

Miután lekapcsoltam a gépet,áramtalanítottam és újraindítottuk a modemet és megvártuk míg szép lassan betöltött minden kis zöld jel, utána újra volt wifi.

2018. febr. 13. 11:49
 7/12 A kérdező kommentje:
Thomson TWG870-es a modem.
2018. febr. 15. 11:44
 8/12 CspCsj ***** válasza:

Ha wifi-n működik a net, akkor a beállításokkal szerintem nincs gond. (hacsak nem lettek szűrők/filterek beállítva)


Egyébként a "modem utáni elosztó kábel"-en mit értesz?

Ilyesmit? [link]

2018. febr. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem. Csak egy sima kábelt ami összeköti a modemet/rootert a számítógéppel.
2018. febr. 16. 11:31
 10/12 A kérdező kommentje:

Próbáltam az ethernetben fix ip címet ,maszkot meg dns szervert meg amit kért megadni az "ipv4-es protokoll" vagy milyen részben ,de ezt követően sem történt változás.Természetesen a parancssor ipconfig/all parancsa alapján kapott értékekkel próbáltam.

A release,flushdns,renew trió sem hozott sikert. Még a route /f és a netsh winshock reset sem. Illetve tucatnyiszor állítottam már vissza a hálózati beállításokat az alap beállításokra. Természetesen ilyenkor újraindult a gép 5 perc elteltével.


Win 10

2018. febr. 18. 08:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!