Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért kéri sok weboldal, hogy...

Miért kéri sok weboldal, hogy igazoljam, hogy nem vagyok robot? Mikor egy egyszerű műveletet kell megoldani a továbblépéshez, arra gondolok. Tudtommal a robotok nem tudnak internetezni, vagy lemaradtam valamiről?

Figyelt kérdés
2018. febr. 15. 10:21
 1/8 anonim válasza:

Igen, vannak botok akik "interneteznek".

Gondolom az egyszerű igazolás alatt a Captcha rendszert érted. Ez a rendszert figyeli az egér tevékenységét mielőtt ,miközben, és miután rákattintottál a nemvagyok robot gombra, ebből ellehet dönteni, hogy robot vagy-e vagy sem. (ha jóltudom, ha ezek után még kicsit gyanús, hogy ember vagy-e, akkor jönnek a képes kérdések,feladatok.)

2018. febr. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
*hogy robot vagy ember vagy-e
2018. febr. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Robot alatt itt nem az automatikusan működő gépeket kell érteni ( [link] hanem az olyan programokat nevezzük botnak vagy robotnak, amik a neten barangolva valamilyen műveletet végeznek el, pl. weboldalak tartalmát indexelik, e-mail címeket gyűjtenek be, reklámokat írkálnak fórumokra, blogokra...
2018. febr. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Alain Delon ***** válasza:
3: 404 Not Found, amit linkeltél.
2018. febr. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

#4

a link végén a srác otthagyta a ")"-t, vedd le és menni fog a link

2018. febr. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

[link]


:)

2018. febr. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Első válaszoló,igen a Captcha rendszert értem alatta.Bocsánat,hogy nem írtam ki.Harmadik válaszoló ,köszönöm szépen,ezt nem tudtam.Így már értem.Utolsó válaszoló:A rövidzárlat című filmet nagyon szeretem,köszi hogy eszembe juttattad :)
2018. febr. 15. 10:51
 8/8 anonim ***** válasza:

Hm, anno mikor a tudakozóban dolgoztam és listakezelést végeztem (excel fájl alapján, amiben céges adatok voltak, kerestem elérhetőséget, ha nem találtam cégnévhez, akkor a cégbe bejegyzett tulajdonosok lakcímein kerestem telefonszámot.) Nyugi, ezek nyilvános adatok, neten fent van, megtalálod, ha tudod hol és hogy keress. (elég egy cégnév).


Az e-cegjegyzek.hu-t irgalmatlanul sokat használtuk, ott volt captcha, GYŰLÖLTÜK! :D Akadályozott minket folyton. :D True Story, hogy egyszer 40 percig dobálta a "jelölje meg a közlekedési táblákat" képválasztós feladatot de soha nem fogadta el. Már nyüszítve röhögtünk többen is ezen, de nem akarta elfogadni. :D


Mivel a listakezelés háttérfeladat és ekkor nem kezeltem hívást, fönöknek elmondtam, hogy az e-cegjegyzek.hu captcha droidnak nyílvánított engem és rajtam kívül még legalább 10 embert, így vegye le rólam a feladatot és szeretnék inkább hívást fogadni.


5 perc múlva írt egy mail-t a főnök, hogy a hatodik sültkrumplis captcha-ra tudott csak válaszolni. :D


Bár szerintem akkor még nem volt kiforrott a captcha technika, ez lehetett a gond.

2018. febr. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!