Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Szeretném a 8080-as portot...

Szeretném a 8080-as portot megnyitni, hogy tesztelhessek egy szervert otthon ip címmel. Tudnátok segíteni, hogy miket nézzek még meg?

Figyelt kérdés

localhost:8080 helyett szeretném a saját IP címemet beírni és úgy elérni a szerverem szolgáltatásait.

A What is my IP address Assignment:Static IP-t mutat. Ez tehát fix IP jelent?

Windows tűzfalon bejövő kiemenő portoknál is engedélyeztem már a 8080-as portot. Semmi nem történt. Itt ellenőrzöm az IP-re: [link]


A Routeren a virtual servernél beállítottam a port forwarding-ot is.

Mi lehet még a baj?



2018. febr. 17. 09:48
 1/7 coopper ***** válasza:

Szia.


"A What is my IP address Assignment:Static IP-t mutat. Ez tehát fix IP jelent?"


Nem nem jelenti azt, hogy fix IP-d van (megnéztem, nekem is Static IP-t ir, de az enyém biztosan nem statikus, hanem dinamikus).


Melyik internet szolgáltatónál vagy ? Ez alapján lehet következtetni arra, hogy statikus vagy dinamiukus IP-d van-e.


Ha mindent jól csináltál (tehát a ruteren jó a port foward a szerver gép felé (a szerver gépnek elvileg fix IP-je kell legyen a LAN-on - tehát 192.168.xxx.xxx), a tűzfal is rendben van és az IP cimet is jól irod be), akkor a következő gondok lehetnek :


NAT-olt IP cimed van (A routerben látott IP cimet és a publikus IP cimedet hasonlitsd össze, ha eltérőek akkor a szolgáltatód NAT-ol) - ebben az esetben szolgáltatódat keresd meg és érdeklődj, hogy lehet-e valamilyen módon nem NAT-olt IP cimed.


Esetlegesen nem irod be a portod (mivel a 8080-as port nem a default port), igy azt a kérésnél is be kell irni a böngészőbe, ha el akarod érni a szervert, tehát valahogy igy : [link] ahol xxx.xxx.xxx.xx helyén az IP cimed szerepel.


Esetlegesen próbálj meg egy ingyenes dinamikus DNS szolgáltatót, akkor nem IP-cimmel kell elérned a szervered, nézd meg ezt : https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__weblapkeszi..


Sok sikert.

üdv.

2018. febr. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A WAN-nál ez szerepel a routerben: IP Address: 192.168.2.100 Dynamic IP
2018. febr. 17. 11:41
 3/7 A kérdező kommentje:

A DHCP client listben pedig: 192.168.0.101

ezek egyike sem egyezik a what my address szerinti IP-mel.

2018. febr. 17. 11:43
 4/7 A kérdező kommentje:
Illetve még az a helyzet, hogy ha esetleg kizárom magam a routerből a dyndns vagy noip-vel az nem jó, mert fizikailag nincs nálam, mert albérletben vagyok. Hülyén nézne ki ha szólnék hogy indítsuk már újra mert elszúrtam. :)
2018. febr. 17. 11:46
 5/7 coopper ***** válasza:

Szolgáltató ?


Azok alapján amit irtál (WAN IP : 192.168.2.100) nagy valószinűség szerint NAT-olt az IP-d.


De legegyszerübb ha megkérdezed a szolgáltatód, vagy rákeresel a szolgáltatódra a googlén.

2018. febr. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem. Ha a NAT fennáll, akkor azt megkerülve, milyen lehetséges megoldások lehetnek még? Csak a NoIP ill. a dyndns?
2018. febr. 17. 18:29
 7/7 coopper ***** válasza:

Nem, NAT-olt IP esetén a NOIP és társaik nem segitenek, mivel semmi mást nem csinálnak, csak az IP-det összekapcsolják a DNS névvel (tehát nem IP cimmel éred el a szervert hanem DNS névvel pl. 192.168.2.100 helyett valami.noip.com).


Nem tudom, hogy VPN segit-e NAT-olt IP esetében, szerintem az sem, de ennek járj utánna.


Illetve nézd meg ezt, hasonló gond : [link]


A legegyszerübb megoldás, az ha beszélsz a szolgáltatóddal, hogy szeretnél NAT-olt IP heylett egy publikus IP-t.


Sok sikert.

üdv.

2018. febr. 18. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!