Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Merevlemez és más egyéb...

Merevlemez és más egyéb tárolókon biztonságosan lehet tárolni dolgokat? A válaszokat és minden tanácsokat elfogadok, meg köszönném.

Figyelt kérdés

Sziasztok, saját fotókat, 2000- éves előtti rajzfilmeket és régi természetfilmeket akarok biztonságos helyeken tárolni, még hozzá okok miatt

1. Videómegosztókon nem nagyon szeretném, egy részt előbb-utóbb letörlik, mást részt privátot is simán, törlik írtam Videának, de ők nem válaszoltak, Az Indának is írtam tegnap, és reggel meg is jött a válasz, és azt írták törlik a privátot, nem akarom ott tárolni őket, illetve már vannak olyan rajzfilm is, ami már nem elérhető és törlés előtt töltöttem le, Nincs torrent oldalam, mivel zártaknál meghívó kell,és még nem tudtam szerezni, mert nem könnyű..

2. a felhőkben is szintén letörlik őket, titkosítani őket nem tudom őket.

3. Merevlemez illetve még miken lehet tárolni biztonságosan?

Várok minden tanácsot is ötletet, köszönöm nektek előre is.....



2018. febr. 27. 20:25
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:

Ha ezek a kérdések nem ugranak elő minden másod-harmadnap, már hiányzik... /s (ne vedd magadra, de 1-2 bolond napi szinten megkérdezi)


ár/érték arányban továbbra is a merevlemez a legjobb tárolóeszköz, de ezt tényleg mindig leírják

2018. febr. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Én nem tudtam hogy mások is feltették ugyan ilyen kérdéseket, nekem ez az első ilyen kérdésem,, de köszönöm.....
2018. febr. 27. 20:32
 3/29 anonim ***** válasza:

Hát ha ez az első kérdésed, akkor valaki véletlenül pont ugyanezt kérdezte meg (már vagy hússzor):

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__internet__9..

2018. febr. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Azt nem én kérdeztem....
2018. febr. 27. 20:37
 5/29 anonim ***** válasza:
Baaszki, szó szerint ugyanaz a kérdés és már irtó unalmas hetente legalább háromszor ugyanarra válaszolni.
2018. febr. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:

merevlemez is lehalhat


Legjobb egy 1terrás SSD.

2018. febr. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező,

ezt a kérdést már többször feltetted. Bármennyire is állítod hogy nem Te voltál, de te voltál - ugyanazok a kérdések.


"Merevlemez és más egyéb tárolókon biztonságosan lehet tárolni dolgokat?"

Már elmondtuk: egyetlen adathordozó nem biztonságos. Se a merevlemez, se az SSD, se a felhő, se a CD, se a DVD.

Éppen ezért:

* többféle tárolási metódust - akár analógot is! - kell használni, többszörösen reprodukálva

* több - fizikailag különálló - helyen kell tárolni

* időnként ellenőrizni kell az adatok integritását és ha meghibásodna, újra létre kell hozni

* ha nem bízunk meg egy adattároló helyiségében, és féltjük az adatokat, akkor az adatokat titkosítani kell


"1. Videómegosztókon nem nagyon szeretném, egy részt előbb-utóbb letörlik, mást részt privátot is simán, törlik"

Persze, ez teljesen természetes.


" írtam Videának, de ők nem válaszoltak, Az Indának is írtam tegnap, és reggel meg is jött a válasz, és azt írták törlik a privátot"

Persze hogy törlik, teljesen jogos, benne van a szabályzatukban - lásd itt:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__internet__9..

a #2-es hozzászólásom.


"2. a felhőkben is szintén letörlik őket, titkosítani őket nem tudom őket. "

Vagy nem akarod. Van ezernyi mód rá.

Például

[link]

[link]

[link]

[link]

2018. febr. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 pinkpancser ***** válasza:
Mega-n még mindig nem nagyon foglalkoznak vele és 50 GB ingyenes. Persze benne van, hogy bukik megint az egész oldal, de addig is meglesz. Fotókat ott van pl a flickr. Képeknek elvileg korlátlan és megbízható a háttér. És ami nagyon kell, az több egymástól független vinyón is legyen meg.
2018. febr. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:

#8: Tévetsz, új regisztráció 15 gigát add, és saját titkositott képeket feltörte a Mega, mert a tulaj egy būnöző. Google Drive pár felhasználot ki tiltott a felhöből és lehet többet vissza se kapják a fájlokat.


CD-re DVD-re pendrive-ra SD kártyán SSD-n VHS kazettán tároljuk.

2018. febr. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

"és saját titkositott képeket feltörte a Mega, mert a tulaj egy būnöző"

Az alábbi topikban:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerde..

már megbeszéltük: ez egy anekdotikus érvelés ( [link] ) - hallottad valakitől itt a gyakorin (LOLXD!!!!4!) ráadásul hamis okozat - attól hogy Kim Dotcom-ot többször elitélték még nem indukálja azt, hogy a Mega-t bezárják.


"Google Drive pár felhasználot ki tiltott a felhöből és lehet többet vissza se kapják a fájlokat. "

Persze, mert - mint azt a citált topikban kifejtettem - valószínűleg jogsértő tartalmat töltöttek fel.


"CD-re DVD-re pendrive-ra SD kártyán SSD-n VHS kazettán tároljuk."

Amik tudvalevőleg nem örök életűek. Pláne ha egy helyen tárolja őket az ember-

2018. febr. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!