Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan védekezzek a kéretlen...

Hogyan védekezzek a kéretlen oldalak ellen?

Figyelt kérdés
Újabban egyre többször fordul elő, hogy rákattintok egy engem érdeklő oldalra /témára. Gázóra - állás bejelentés, vásárolandó eszközök... És ekkor helyette játékok nyílnak meg, mesés meggazdagodást ígérő tippek. A legszebb: a szex oldalak. Megkérdi, elmúltam-e 18 éves, beírom, hogy nem, de akkor is tovább enged. (Öreg ember vagyok, próbaképp írtam, hogy nem.) Kilépni, az eredeti oldalra visszalépni nem lehet. Van fenn a gépen uBlock Origin, Adblock Plus,és Microsoft Securiti Essentials. Szándékosan nem látogatok kétes helyeket. Mit lehetne tenni? Nagyon megköszönném az érthető magyarázatot, amelyik nem számítógép - zsenikhez szól!

2018. márc. 9. 10:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem kellene ennek történnie.

Javaslom, hogy telepítsd fel a Malwerbytes programot és futtasd le!

2018. márc. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Alain Delon ***** válasza:
45%
Valamilyen Linux disztró használatával. Megrökönyödve olvasom az ilyen windowsos kérdéseket, hogy csak úgy felbukkannak reklámablakok. Én ilyet el sem tudok képzelni openSUSE-n. De más Linuxon sem.
2018. márc. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha uBlock Origin mellett felugró ablakokkal találkozol, akkor 99% eséllyel malware-fertőzött a géped. Én is a Malwarebytes futtatását ajánlom, mellé esetleg:

AdwCleaner

Spybot Search and Destroy

Bitdefender

2018. márc. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Megköszönöm az egyes és a hármas hozzászóló javaslatát! Feltelepítettem a Malwarebytest és azóta megszűntek a gondok. Kedves kettes! Mint említettem, idős vagyok, én már a jól betanult Windows helyett nem tanulok meg egy ismeretlen OS -t... De kösz, hogy a magad módján segíteni akartál.
2018. márc. 10. 07:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!