Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Erős router keresek upc...

Erős router keresek upc connect box mellé, van ilyen?

Figyelt kérdés
500mb upc internetem van, viszont ehhez egy új routert küldött a upc(Connect box). Sajnos a wifi jel nem olyan erős mint eddig volt a régi routerrel. Milyen routert vegyek? Családi ház, kert (nem túl nagy). Eddig szuperul ment a kertben is. :(

2018. márc. 16. 20:20
 1/6 anonim válasza:
100%
Mindenképp 2 magos és ac-s. Nekem TP-LINK C9-es van nagyobb családi házban.
2018. márc. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Derwer ***** válasza:

Neked elég csak az AP része a routereknek. Azzal olcsón, egyszerűen megoldható a wifi lefedettséget.

Persze le is cserélteted a központi routert.

A tplinkek jók, bár fapadosak, nem fognak sok extrát adni. (Pl vpn és társai). Amelyikre DDWRT is tehető az okosítható.

2018. márc. 17. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a hozzászólásokat! Az a helyzet, ha értenék hozzá nem kértem volna segítséget. AP rész? Jól hangzik de ezt, hogy oldjam meg?
2018. márc. 17. 08:37
 4/6 Derwer ***** válasza:
100%

1; Veszel egy bármilyen routert, ami megfelel neked. (2-3-4 antennás, N-es, AC-es)

2; Hozzákötöd a gépedhez és bekonfigolod:

A) Konfolod a WIFIt.

B) Kikapcsolod a DHCP szervert rajta.

C) Konfigolsz neki egy statikus IP címet, ami beleesik a jelenlegi IP tartományodba DE NEM esik bele a fő router DHCP scope-jába.

3; Összekötöd a két (vagy akár több) routert a LAN portjaikon és NEM a WAN portokon.


ennyi.

2018. márc. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Valami hasonló lesz, a connect boxot át lehet állítani hogy modemként működjön és ne routerként. Köszi a segítséget!
2018. márc. 17. 10:37
 6/6 Derwer ***** válasza:
Úgy is lehet, de az egyáltalán nem az amit én írtam.
2018. márc. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!