Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Van itt valaki aki tudja,...

Van itt valaki aki tudja, hogy hogyan lehetséges ez a digi internetnél?

Figyelt kérdés
Gondjaim vannak a digi nettel. Se routerrel se anélkül nem tud csatlakozni 629 és 691-es hibakódokat ír a Windows. Az ügyfélszolgálat nem nagyon tud segíteni. Általában visszajön a net este 11 után. Ma észre vettem, hogy elérek másik 2 routert az utp-n. Az én routeremet ilyenkor nem használom. Se digi tv se telefon, csak netünk van. Egy utp jön be a lakásba. Ezt a kábelt radugom a laptopra.Akkor van az hogy simán elérek egy tplink routert (amibe betudok lépni mert az alapértelmezett a jelszó) és látszik a wan beállításoknál hogy dinamikusra van állítva ès így csatlakozik a zte routerhez. Fogalmam sincs hol van ez a két router és hogy miért érem el őket. De így anélkül, hogy a saját adataimmal azonosítani kellene magam, van 100as netem. Ez hogy lehetséges?

2018. márc. 18. 18:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Digi ügyfélszolgálat segít.
2018. márc. 19. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Már lassan 1 éve hivogatom őket. Első kézből tudom, hogy nem segít. Annyit tudnak, hogy biztos rosszul írtam be a felhasználó nevet vagy a jelszót. Szerelőt is küldtek de hosszas kb 2-3 órás fel le szaladgálásból annyi lett, hogy nem érti mi a gond és hogyan lehetséges.
2018. márc. 19. 20:00
 3/4 anonim ***** válasza:

Például úgy lehetséges, hogy az épületben, ahol vagy (gondolom valami társasház) egy eléggé puruttya switch-ük van, ami mezei L2-es ócskavas zéró lehetőségekkel (10e Ft-os gigás tplink, vagy ilyesmi).


Ezzel önmagában még nem lenne gond, de ha valami túlképzett lakó a saját router-e LAN portjába dugdossa a Digi-től bejövő kábelt (és azon engedélyezi a DHCP szervert), akkor ez simán előfordulhat.

2018. márc. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A hálózatuk valóban egy tákolmány. A szerelőik nem szakemberek. De mit gondolsz miért olcsók már a kezdetek óta? Már kezd mindenhol behalni a rendszer (akadozások és lassúság).

Átmehetsz a T vagy az U betűs céghez de az drágább lesz.

2018. márc. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!