Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Távoli eléréseknél melyik a...

Távoli eléréseknél melyik a P2P? 1. a "Radmin" féle elérés amikor IP-cím és port szám alapján történik a távoli elérés 2. a "TeamViewer" féle elérés amikor csak felhasználónév és jelszó azonosít aztán a kapcsolat minden keresztülmegy

Figyelt kérdés
Kamerarendszereknél láttam olyat hogy "P2P támogatás", az mit jelent? kamera rendszerekkel még nem volt dolgom de távoli asztal elérésekkel már igen, a józan paraszti eszemmel a fent említett két elérési módot tudom megkülönböztetni, feltételezem hogy a kamerák távoli elérési módozatai hasonlóak a PC-k távoli elérési elveihez

2018. márc. 22. 08:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A p2p az kliens-kliens kapcsolatot jelöl. Googleba megtalálod a kérdésedre a választ, én nem írom le mert eléggé hosszan ki lehetne fejteni
2018. márc. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Három lehetőség van hálózati architektúrák terén:

* A kliens-szerver architektúra ahol van egy kitüntetett (egy adott IP-címmel elérhető) szerver, amire csatlakoznak a kliensek - a Radmin kifejezetten ilyen.

* A peer to peer (P2P) architektúra, ahol nincs kifejezett szerver, csak egymáshoz csatlakozó kliensek - ilyen például a tracker nélküli torrent-kliens, amikor DHT-hálózaton keresztül kommunikál a többi féllel; vagy ilyenek a kriptovaluták vagy a dark webes hálózatok. Hátránya, hogy a klienseknek időbe telik egymásra találniuk.

* A hibrid - P2P + kliens-szerver - hálózatok, ahol a szerverek egyfajta címtárként szolgálnak (szóval hogy egy adott kliens milyen IP-címen, milyen porton érhető el, esetleg milyen tartalom érhető el nála, stb...). Ilyesmi például a hagyományos, "tracker-szerveres" torrent, a Teamviewer, de a P2P biztonsági kamerarendszerek is ilyen rendszerűek.

2018. márc. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

A Radin-mechanizmus mindenképpen PeerToPeer (P2P). A TeamViewer tudtommal szervert is használ.


Egyébként minden, két egyenlô funkciójú gép közti közvetlen adatátvitel P2P

2019. ápr. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
SRY, elírtam. RAdmin
2019. ápr. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!