Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Most becsaptak vagy én rontott...

Most becsaptak vagy én rontottam el valamit? De akkor hol a pénzem?

Figyelt kérdés

Kb 2-3 hete rendeltem egy billentyűzetet Gearbest-ről. Bankkártyával kellett fizetni. Megadtam a szállítási és a kártya adatokat, levonta a pénzt. Pár perc múlva pedig kaptam egy emailt hogy sikeres volt a rendelés. Azt is benne állt hogy 14-től 28 munkapig terjedő a kiszállítás. 2-3 hétig nem is foglalkoztam ezzel a dologgal. Ma akartam megnézni a rendelésem állapotát amikor ledöbbenve ezt a két rendelés állapotot áttam a My Orders-nél:

1.

Order no. Itt van a rendelésem száma

Order Total: USD $ 50.31

Order Date: 24/01/2018 14:40:40 PM

Order Status Cancelled

Order canceled: payment not received within 24 h

Megszűnt mert a pénzt nem kapták meg 24 órán belül???? Dehát levonták a kártyámról a pénzt...

2. Order No. Itt van a rendelésem száma

Order Total: USD $ 50.31

Order Date: 05/03/2018 06:53:51 AM

Order Status Shipped out

Kiszállítva?! Nem is kaptam meg....

A szállítási adatok is MAJDNEM mind helyesek voltak.. utólag vettem észre hogy a megyet a varost es csak az utca haz szamot adtam meg. De mi nem abban a varosban lakunk hanem a mellette levo telepulesen. De a telepules nevet VELETLENUL nem adtam meg. Remeltem hogy nincs olyan utca a varosban. Utannaneztem is nincsen. De ha lenne is, telefonszámot adtam meg! Fel kellett volna hogy hívjanak ha rossz a cím. Nem tudom mi tévő legyek :C

15 ezer ft nagyon sok pénz..

Most először ,,vásároltam” erről az oldalról. Nem tudom hogy megbízható-e vagy nem. Kérlek segítsetek! Nagyon kétségbe vagyok esve. :,C

Válaszokat előre is köszönöm!



2018. márc. 26. 09:09
 1/5 Barika11 ***** válasza:
100%
Shipped out azt jelenti feladva tehát még nincs kiszállítva. Tehát jó eséllyel még úton van érdemes figyelned a megadott e-mail címet is mert vámeljárást indíthatnak ha véletlen megcsípik. Akkor e-mailben tájékoztatnak.
2018. márc. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%

Az első esetben lehet teljesítetted először jól a megrendelést, és az vissza lett vonva, de másodjára már sikerült - ez alapján feladták a küldeményt. Kínából a 45-60 napos kézbesítési idő is normális, úgyhogy ne ess attól pánikba mert a becsült világ-átlagot meghaladta a magyar posta lassúsága.


Az adatok téves, hiányos, rossz megadása viszont probléma lesz, főleg ha nem adtál meg irányítószámot. Mert így olyan városba és címre szól ami nem létezik. A posta nem fogja automatikusan kitalálni hogy az majd egy másik település akar lenni, és vajon melyik az egész megyében. Ha megfogták a vámon azzal csak jól jársz, mert ott jó esetben korrigálni tudod a hibákat, persze a hibás cím miatt nem fogod megkapni a vámnyilatkozathoz kitöltendő papírokat sem (szerencsére online letölthető az üres minta).


Amúgy hiába megbízható egy külföldi oldal és vásárlás, azt nem verheted le rajtuk amit te szúrtál el. Miért nem nézed meg kétszer hogy mit írsz be vagy mit hagysz ki? Miért nem ellenőrzöd még egyszer a megrendelés leadása előtt hogy minden adatot megadtál-e, és jól adtad-e meg? Főleg ha az a 15 ezer forint elvesztése is szarul jönne.

2018. márc. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Vedd fel a kapcsolatot azzal a postával ahová érkezni fog a küldemény, és valószínűleg átirányítják neked.


Üdv, egy postai dolgozó! ;-)

2018. márc. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha rendelsz : irányítószám , pontos cím és pontos telefonszám szükséges . Nem létező címre nem lehet kézbesíteni! Nékem a kinai szállítások , csomagolások eddig becsületesek voltak .
2018. márc. 27. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Tegnapi nap folyamán, sikeresen megérkezett! Köszönöm az összes választ! :)
2018. márc. 30. 19:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!